Trendus Logo

Yengeç Burcundaki Güneş Tutulmasının Burçlara Etkisi Nasıl Olacak?

Yengeç Burcundaki Güneş Tutulmasının Burçlara Etkisi Nasıl Olacak? - Yengeç Burcundaki Güneş Tutulmasının Burçlara Etkisi Nasıl Olacak?
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
1 / 13

Yengeç Burcundaki Güneş Tutulmasının Burçlara Etkisi Nasıl Olacak?

Yengeç burcundaki tam Güneş tutulması sabahından merhaba!  Akşam için heyecanlı mıyız? Ben düşününce heyecanlanıyorum.

Tutulmalar Ay düğümleri ile bağlantılıdır; ay düğümlerinin iki tarafı vardır, Kuzey ve Güney. İşte bu ay düğümleri kuyruğunu yiyen ejderha ile sembolize edilir: Kuyruk güney ay düğümünü; ejderhanın başı ise, Kuzey ay düğümünü gösterir ve bu gelişimin sürekliliğini anlatır. ‘Ouroboros’ diye de bilinen bu sembolizmle anlatılan; gizemli ve karanlık olanla, kutsal ve göksel olanın evliliğidir. Ruhsal olarak gelişebilmek için doğrusal bir gelişim halinde olma sürekliliği vardır, madde ve ruhtan geçerek daimi bir yeniden doğum hali. Milattan önce 4. Yüzyılda Babil’de 223 adet ay döngüsü sonunda (ki bu da 18 yıl ve 10-11 güne tekabül ediyor) tutulmaların tam olarak aynı yere geldiğini keşfettiklerinde bu döngüye Yunancada ‘tekrar’ anlamına gelen Saros adını vermişler. Bu tutulmanın hayatınızdaki karşılığı bundan 19 sene önce de yaşandı özetle… Her tutulmanın da bir teması vardır; değişen tek şey, bizlerin tekamülüne, hayatın içinde aldığımız yeni konumlara göre yaşadığımız durumun farklı olmasıdır. Yani; 2000 yılında hayatınızda yaşadığınız durum, duygu, tema neydi? Ve bu sene bunula ilgili benzer bir tema içinde olduğunuzu geriye dönüp baktığınızda hissediyor musunuz? Neredesiniz bugün, nereden nereye gelmişsiniz?
 

Yengeç burcundaki bu güneş tutulmasının temasını anlamak için; Yengeç sembolizmini de doğru anlamak gerekiyor. Yengeç; anne, aile, yuva, eskiye özlem, korumak, kollamak, beslemek, mideyle ilişkilidir. Kuzey tarafta tutulma anında ay güneş konumlanmışken, güney cephede ise Pluton ve Satürn yer alıyor. Satürn yönettiği oğlak burcunda; adeta bir efendi gibi aslında gidilmesi gereken yere parmak doğrultuyor. Düzeltilmesi fark edilmesi gereken her türlü içsel duygusal meseleye ilişkin askeri bir nizamla bizleri adeta destura çekiyor. Çiğneyebileceğin lokmayı yut diyor.
 

Ailenizde yaşadığınız yerde halledilmesi gereken konular, finansal anlamda daha iyi bir durumda olmak adında yapılması gerekenler nedir? Güvenli ortamın oluşabilmesi için, kontrolü bir kenara bırakarak aslında iç sesimize kulak vermek, yönetmek yerine sevmek, kimi sevdiğimizi ve kime menfi olarak çekildiğimizi tespit etmek önemli. Can veren yaşamın kaynağı güneş ve ayın bu yengeç burcundaki konumlanışı; evrenin bize neyle şefkat göstermekte olduğunu, bizi nasıl beslediğini anlamamızı ister nitelikte. Önümüzdeki 6 aylık zaman, bize bunu idrak etmek için yardımcı olacak. Geçmiş engellerimizi anlarken, içsel korkularımızın ne kadarı bizim? Ya da sırf bize ait diye aslında artık belli ki hiçbir işe yaradığı yok, neyi hala dimdik tutmaya çalışıyoruz. Kırıldığımız yerden kanarız, yaranın olduğu yere ağlarız… Gözyaşının olduğu yerde ise açmaz mı çiçek. Güneş yazda; karmanın ve düzenin efendisi ise kışta. Isınmak için ayazlarımıza değmeli değil mi güneş tam olarak yani… Kurumuş kökler sökülüp, işlenmeli değil mi azimle toprak. Yaşam ve ölüm anlamında bu kadar karşıtlık elbette bir takım durumları da hayatımıza çekiyor olacaktır. Gerçekten yaşamak için kaç kere ölmek gerekir bilmiyorum ama işte bu tutulmada bir şeyleri öldürüp, ölüp öyle yola koyulacağımızı biliyorum.
 

En genel ifadeyle burçlar özelinde tutulma etkilerini aşağıda okuyabilirsiniz; ancak haritanız özelinde tutulma etkilerinin mevcut gezegenleriniz ile kuracağı kontaklar yapılacak öngörüyü size özel ve çok daha doğru kılacaktır bunu da belirtmek isterim.
 

Hem güneş burcunuzu hem de yükselen burcunuzu okumayı unutmayın!