Daha İyi Bir Ruh Haline Kavuşmanın 5 Yolu
Kendiniz tükenmiş veya yorgun hissediyorsanız önerilerimize göz atabilirsiniz.

 

 

Yayın Tarihi: 28.10.2019 11:22:00

1 | 6
Daha İyi Bir Ruh Haline Kavuşmanın 5 Yolu
Daha İyi Bir Ruh Haline Kavuşmanın 5 Yolu

Kendinizi bazen tükenmiş, halsiz ve mutsuz hissedebilirsiniz. Bu çok normal, çünkü sürekli bir koşuşturma içindesiniz ve bu koşuşturma içinde kendinize vakit ayırmak zor olabilir.

Daha iyi hissetmenizi sağlayacak, ruh halinizi biraz olsun düzenleyecek birkaç öneri yazdık.


2 | 6
Dışarı Çıkın
Dışarı Çıkın

İşlerinizden, ailenizden, sevgiliniz veya eşinizden ve hatta bazen de arkadaşlarınızdan uzaklaşmanız size iyi gelebilir. Tek başınıza vakit geçirmeyi ve kendinizi eğlendirmeyi öğrenmeniz gerekir. Bu sayede size iyi gelenin ne olduğunu bulabilir ve kötü hissettiğiniz anlarda kaçacak alanlarınız olur.

Dışarı çıkın ve yürüyüş yapın, kendinize bir senama bileti alın ve eğlenceli bir film izleyin. Filminiz bittikten sonra kendinize bir kahve ve tatlı ısmarlayın. Gününüzü sadece kendinize ayırmanın keyfini sürün.


3 | 6
Egzersiz Yapın
Egzersiz Yapın

Vücudunuzu dinç tutar ve sağlıklı bir bakım sağlarsanız, ruh halinizi düzenlemeniz daha kolay olur. Bir spor veya plates salonuna üyelik alabilirsiniz. Gevşeme hareketleriyle vücudunuzdaki stresleri atabilir ve müthiş bir rahatlama sağlayabilirsiniz. Eğer spor salonları size uygun değilse, kendinizi rahat hissetmiyorsanız bunu evde de yapabilirsiniz. İnternette bununla ilgili sonsuz bir kaynak var. Bu kaynakları kullanmaktan çekinmeyin, sadece düzenli egzersiz yapmaya özen gösterin. Bunun da size uygun olmadığını düşünüyorsanız, yürüyüş veya koşu yapabilirsiniz.


4 | 6
Sosyalleşin
Sosyalleşin

Eski veya yeni arkadaşlarınızla bol kahkahalı vakitler geçirmeye çalışın. Unutmayın ki gülmek bulaşıcıdır ve pozitif insanlarla vakit geçirmek kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olur.

Ayrıca yeni arkadaşlar edinmekten de çekinmeyin. Onların hikâyelerini, başarılarını veya başarısızlıklarını dinlemek size yeni bir bakış açısı kazandırır. Bu hikâyeler sayesinde kendi hayatınıza da dönebilir ve iyi olmak için neler yapabileceğinizi gözlemleyebilirsiniz.


5 | 6
Yemek Pişirin
Yemek Pişirin

Belki biraz yorucu, belki de biraz sıkıcı görünebilir ama sevdiğiniz insanlarla yeni bir şeyler yapmak kendinizi yükseltebilmenin en etkileyici yollarındandır. Daha önce hiç yapmadığınız bir yemeği yapmaya çalışın. Alışveriş için birlikte dışarı çıkın ve yemek yapım süresinde en sevdiğiniz müzikleri arka planda döndürün.


6 | 6
Meditasyon Yapın
Meditasyon Yapın

Meditasyonun sağlık ve zihin üzerindeki faydalarını biliyorsunuzdur. Rahatlamanın en etkili yolu meditasyondan geçiyor. Kendinize on beş dakika ayırın ve gürültüsüz bir ortamda kendinize dönmeye çalışın. Stresinizin azaldığını, olumsuz düşüncelerinizin kaybolduğunu göreceksiniz.