Gmail Değişti
Gmail yeni tasarımı bugün yapılan duyuruyla açıklandı.

 

 

Yayın Tarihi: 26.04.2018 23:45:00

1 | 5
Gmail Değişti
Gmail Değişti

Gmail kullanıcılarına sessiz sedasız yeni tasarımı sundu. Dün itibariyle kullanıcılar isterlerse yeni Gmail tasarımına geçiş yapabiliyor. Yani Google yeni tasarım için şimdilik kimseyi zorlamıyor ve Ayarlar altında ilgili butona tıklayarak yeni tasarıma geçiş yapabiliyor.


2 | 5
Gmail Değişti
Gmail Değişti

Artık mail içerisinde bulunan ek dosyalar “Gelen Kutusu” ekranından kolayca indirilebilecek. Bu sayede zamandan ve veriden tasarruf planlanıyor. Yeni Gmail tasarımı kolay kullanıma odaklanmış durumda.


3 | 5
Gmail Değişti
Gmail Değişti

Zararlı olarak işaretlenmiş maillerden uzak durmanız için büyük bir özellik daha geliyor. Ek dosyalarında, bulundurduğu bağlantılarda veya temel içeriğinde zararlı içeriklerin tespit edilen mailler size iletilirse Gmail sizi uyaracak.


4 | 5
Gmail Değişti
Gmail Değişti

Yeni Gmail tasarımı ile Gmail bizlere kısa cevaplar sunacak. En çok tanınan Letgo uygulamasında olduğu gibi gelen maildeki cümlelere göre kısa mesaj seçenekleri cevap bölümünde yer alacak. Bu sayede Gmail zaman kaybının ortadan kalkacağına inanıyor.


5 | 5
Gmail Değişti
Gmail Değişti

Son olarak yeni tasarımın güvenlik önerilerinden bahsedelim. Gmail güvenlik konusunda ciddi bir adım atmış. Ufak bir iş başvurusunda bile kimlik bilgilerimizi olası durumlarda aleyhimize kullanılacak şekilde vermek zorunda kalıyoruz. Bu gibi durumların önlenmesi ve kişisel bilgilerinizin bilgisayar ortamında kopyalanmaması için Gmail yeni bir uygulama başlatıyor.