Hayattan Zevk Almanıza Yardımcı Olacak Basit Kurallar
Monoton yaşamınızı biraz olsun renklendirmeye ne dersiniz?

 

 

Yayın Tarihi: 10.02.2020 15:28:00

1 | 7
Biraz Müzik Biraz Dans
Biraz Müzik Biraz Dans

Müzik muhteşem bir ilham kaynağıdır. Hem enerji verir hem de fiziksel aktivite sağlar. Çamaşırlarınızı yıkayıp kurulama gününüz bugün müydü? Müziği açın ve dans etmeye başlayın; çamaşırlarınızı alın ve makinenizin içine yerleştirin. Akşam yemeği hazırlarken, işe giderken, okula giderken veya dilediğiniz her anı müzikle güzelleştirebilirsiniz. Sesi açın ve şarkıya eşlik edin.


2 | 7
Kendinizi Ödüllendirin
Kendinizi Ödüllendirin

Evet, tüm hafta çalıştınız ve çok yoruldunuz. Sizce de güzel bir molayı hak etmiyor musunuz? Bu hafta sonu arkadaşlarınızı arayın, parka gidin, sinemaya gidin veya bir bisiklet turu yapın. En çok sevdiğiniz şeylerle kendinizi ödüllendirin.


3 | 7
Zamanlayıcı Kullanın
Zamanlayıcı Kullanın

Yapmak zorunda olduğumuz ama asla keyif almadığımız birçok sorumluluğumuz var. Bu sorumlulukları hızlıca yerine getirmeye ne dersiniz? Zamanlayıcıyı 10 veya 15 dakika olarak ayarlayın, hoşlanmadığınız işi bu süre içinde bitirmeye çalışın. Tabii ki yapılacak işe göre süre değişecektir. Sadece, o işe öncelik verip ortadan kaldırmaya özen gösterin. Gün boyu daha rahat ve hafif hissedeceksiniz.


4 | 7
Sorumluluklarınızı Partnerinizle Paylaşın
Sorumluluklarınızı Partnerinizle Paylaşın

Bu paylaşımlar ilişkinizi bir adım öteye taşır. Siz akşam yemeğini hazırlarsınız, partneriniz ise bulaşıkları yıkar. Bu detaylar küçük ve önemsiz gibi görünebilir ama bu paylaşımlardan sonra büyük bir rahatlama hissedeceksiniz. Ayrıca, bu sayede bir birinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz.


5 | 7
Büyük İşlerinizi Küçük Parçalara Ayırın
Büyük İşlerinizi Küçük Parçalara Ayırın

Büyük işler her zaman göz korkutucu olmuştur. Onları küçük parçalara bölerek işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Planlamayı doğru bir biçimde yaptığınızdan emin olmanız yeterli olacak.


6 | 7
Küçük Ritüeller Oluşturun
Küçük Ritüeller Oluşturun

Her sabah sevgilinizle kahve keyfi yapın, yürüyüşe çıkın veya evcil hayvanınızı dışarı çıkarın. Günlük aktiviteler hem zihinsel hem de fiziksel olarak daha iyi hissetmenizi sağlayacak.


7 | 7
Arkadaşlarınızla Ortak Bir Şeyler Yapın
Arkadaşlarınızla Ortak Bir Şeyler Yapın

Kilo vermek ister misiniz? Benzer hedefleri olan arkadaşlarınızla konuşun ve bu işi birlikte yapmaya çalışın. Fitness veya yüzme için kayıt yaptırın, akşam evinizde spor yapın veya diyetinizi yeniden düzenleyin.