İçinizdeki Tembele Hoşçakal Demenin Yolları
Bir işe başlamak her zaman zordur ama başladıktan sonra da arkası gelir. Yeter ki üzerimizdeki miskinliği atalım. Peki nasıl mı? Detaylar haberimizde.

 

Yayın Tarihi: 15.03.2018 15:41:00

0 | 8
İçinizdeki Tembele Hoşçakal Demenin Yolları
İçinizdeki Tembele Hoşçakal Demenin Yolları

2 | 8
Kendinizi Motive Edin
Kendinizi Motive Edin

Günlük koşuşturmalar yüzünden bir oraya bir buraya derken, doğol olarak günün sonunda kendimizi yorgun düşmüş buluyoruz. Böyle hissettiğinizde her şeyi bir kenara bırakın ve kısa da olsa işlere biraz mola verin. İşlerinizi yetiştiremediğinizde de kendinizi suçlu hissetmeye son vermelisiniz. Aksi taktirde bir de o stresle başa çıkmak için  ekstra zaman ayırmanız gerekir. Sonuçta biz insanlar mükemmel değiliz ve olamayız da ama elimizden geleni en iyi şekilde ve kendimizi yıpratmadan yapmalıyız. 


3 | 8
Program Yapın
Program Yapın

İşlerinizi listeleyip ona göre bir program yapabilirsiniz. İşlerinizi son güne bırakmadan bölerek yapmanız sizin için daha kolay olacaktır.


4 | 8
Aslında Her Şeye Zamanımız Var
Aslında Her Şeye Zamanımız Var

Zamanı iyi yönettikten sonra her şeye vakit ayırabildiğinizi fark edeceksiniz. Ama hiçbir şeye zamanınız yokmuş gibi hissediyorsanız, kendinize "Bugün kendimi başarılı hissetmek için ne yapmalıyım?" diye sormalısınız. Kendinizi başarılı hissettiğinizde daha mutlu, daha pozitif ve daha motive olursunuz. Böylece daha çok çalışırsınız ve başarının basamaklarına tırmanırsınız.


5 | 8
Yardım İstemekten Çekinmeyin
Yardım İstemekten Çekinmeyin

Tüm işler devasa bir yük olduysa ve siz onların altında kaldıysanız, yakınlarınızdan yardım istemekten çekinmeyin. 


6 | 8
Kendinizi Önemseyin
Kendinizi Önemseyin

Eğer yorgunluğunuz veya bir şeyi yapmak istememeniz, uzun bir süredir sizinleyse iyi bir uzmandan yardım almanızda fayda var.


7 | 8
Hedeflerinizi Doğru Belirleyin
Hedeflerinizi Doğru Belirleyin

Öncelikle ne yapmak istediğinize iyice karar verin sonra da yılmadan planlı ve programlı bir şekilde hedeflerinize yelken açın. Her zaman büyük düşünün ama önce kendinize ulaşılabilir ve mantıklı hedefler koyun. Bu sayede vazgeçme olasılığınız sıfıra iner ve hedefleriniz kendiliğinden büyür.


8 | 8
Kendinize İnanın
Kendinize İnanın

Bu yazının sonuna gelmeniz bile bir ilerleme. Bizce siz ilk adımı attınız bile.Bu arada değerli olduğunuzu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın ve tembelliğin geçici bir hastalık olduğunu ve ilacının da sizde olduğunu unutmayın. Hayallerinize giden yolda engeller çıksa da asla vazgeçmeyin ve sizi zehirlemek isteyenleri de dinlemeyin. Siz özelsiniz ve başarılısınız sadece doğru bir hedef, motivasyon ve etkili bir programla başaramayacağınız şey yok. Sizi şimdiden gelecekteki başarılarınız için tebrik ederiz.