İlişkideki Tehlike Sinyalleri
Birçok ilişki büyük beklentilerle ve masal tadında başlar. Fakat gün geçtikçe bazı şeyler yolunda gitmez. Ayaklarımızı yerden kesen his bizi birden karanlığın ortasında tek başımıza bırakır. Bu durumda aydınlığı bulup buna bir son vermemiz gerekir. Yani durmadan yanıp sönen tehlike sinyallerini göz ardı etmemeliyiz. İşte bu sinyallerden bazıları.

 

 

Yayın Tarihi: 14.05.2018 04:10:00

1 | 8
Size Ayıracak Zamanı Yoksa
Size Ayıracak Zamanı Yoksa

Buluşmamak için bahaneler havada uçuyorsa ve size zaman yaratmak  atomu parçalamak kadar çok zor bir şeymiş gibi davranıyorsa dikkat. Bazı özel durumlar olabilir ya da partneriniz gerçekten zamanı doğru yönetemiyor da olabilir. Bunun ne kadar sıklıkta olduğuna bakın. Beraberken kaliteli zaman geçirip geçirmediğiniz de çok önemli.


2 | 8
Partnerizin Başkalarına Karşı Davranışları Kabaysa
Partnerizin Başkalarına Karşı Davranışları Kabaysa

Özellikle garsonlara, yaşlılara, çocuklara ve annesine nasıl davrandığı çok önemli. Partnerinizin çevresindeki kişilere davranışları ileride size nasıl davranacağı konusunda ipuçları veriyor. Sizin yanınızda yavru bir kediden farkı olmasa da, çevresindeki çoğu insana içindeki kaplanı gösteriyorsa bir kez daha düşünmenizi öneririz.


3 | 8
Bir İlişkiye Hazır Değilse
Bir İlişkiye Hazır Değilse

Bazı ilişkilerde flört döneminde her şey çok büyülüdür ta ki ilişki lafı araya girene kadar. Karşınızdaki bir ilişkiye hazır değilim diyorsa, gerçekten de öyledir bu durumda fazla sorgulamamanız lazım. Sizinle gelecek planları yapmıyorsa ya da yapıp gerçekleştirmiyorsa sanırım rotanızı yavaş yavaş değiştirmeniz gerekiyor. İsterseniz önce mantıklı bir şekilde konuşabilirsiniz ama karşınızdaki kişi yalnızlık konusunda ısrarcıysa yapacak bir şey yok. Ardında yatan geçerli ya da geçersiz sebepler ve korkularıyla onu baş başa bırakın. Siz güneşli günlere doğru yol alın.


4 | 8
Sizi Sürekli Eleştiriyorsa
Sizi Sürekli Eleştiriyorsa

Dış görünüşünüzü ya da davranışalarınızı kırıcı bir şekilde eleştiriyorsa, partnerinize bunun sizi üzdüğünü söyleyin. Sizi kırdığını söyledikten sonra  partneriniz tekrar kötü davranışlarına devam ediyorsa malesef ilişkinizin raf ömrü dolmuş.


5 | 8
Sizi Tehtid Ediyorsa
Sizi Tehtid Ediyorsa

Sizi ayrılmakla tehtid ediyorsa ve size şiddet uyguluyorsa hiç düşünmeden bu sağlıksız ilişkiye bir son verin. Bu süreçte bir terapistten yardım alabilirsiniz.


6 | 8
Üzerinizde Baskı Kuruyorsa
Üzerinizde Baskı Kuruyorsa

7 | 8
Sizi Sürekli Suçluyorsa
Sizi Sürekli Suçluyorsa

8 | 8
O Zaman "Bye , Bye"
O Zaman "Bye , Bye"

Bu yazımızdaki birden çok şeye evet dediyseniz, büyük ihtimal oldukça sağlıksız bir ilişkinin içindesiniz. Bu sağlıksız ilişki zamanla sizi de zehirleyecek. Sizi zehirlemesine izin vermeyin ve yaşadıklarınızdan ders çıkarın. Hiçbir şey için geç değil. Bu yaraların izi kalsa da sizi eskisinden daha güçlü ve olgun yapacak. Siz değerlisiniz ve mutlu yarınları hak ediyorsunuz. Sizi üzen ne varsa hepsine "Bye Bye" deyin. Gerçekten huzurlu bir hayat ve sağlıklı bir ilişkiye kapılarınızı açmak için sizi üzeni bırakın. Gitmesine izin verin ki gerçek mutluluğu yakalayın.