Neden Bu Yazıyı Okumuyorsunuz?
Hayat mutluluktan havaya uçtuğumuz,mutsuzluktan yere çakıldığımız ve bazen de her şeyin sıradan gittiği anlardan oluşan bir yolculuktur. Bu yolculukta mutluluk bir seçimdir. Peki siz neden mutlu olmayı seçmiyorsunuz?

 

Yayın Tarihi: 15.07.2018 13:23:00

2 | 5
Neden Erken Kalkıp Günü Daha Çok Yaşamıyorsunuz?
Neden Erken Kalkıp Günü Daha Çok Yaşamıyorsunuz?

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey ve Virgin Group’un kurucusu Richard Branson gibi başarılı isimler sabah altıda kalkıp sağlıklı bir kahvaltının ve sporun tadını çıkardıklarını bir röportajda belirtmişlerdi. Siz de Jack ve Virgin gibi sabahın eşsiz anlarının tadını çıkarın. Gece uykunuzu iyi aldığınız sürece erken kalkmak bir işkence olmaktan çıkıp gününüzü daha verimli geçirmenizi sağlayacak.

 

 


3 | 5
Neden İstemediğiniz Şeylere Hayır Demiyorsunuz?
Neden İstemediğiniz Şeylere Hayır Demiyorsunuz?

Hayır demeyi öğrenmek bu hayattaki en önemli şey. Siz hayır demediğiniz sürece insanlar size çılgınca isteklerini yaptırabilir ve bu sizi kötü duruma sokabilir. Hayır demeye kalktığınız anda karşınızdaki kişi sizi suçlayabilir ve kendinizi kötü hissetmenize neden olabilir. Buna izin vermeyin. Siz kendi kararlarınızı kendiniz verebilirsiniz ve her şeye evet demek zorunda değilsiniz. Sizi üzen, zor duruma sokan her şeye kocaman bir hayır demenizin tam da sırası. 


4 | 5
Sahip Olduğunuz Şeyler İçin Neden Şükretmiyorsunuz?
Sahip Olduğunuz Şeyler İçin Neden Şükretmiyorsunuz?

Çoğumuz bardağın hep boş tarafına odaklanırız ve sahip olduğumuz güzel şeyleri göremeyiz. Bardağın boş tarafına odaklandıkça sahip olduğumuz eşsiz şeyler de elimizden bir bir kayıp gider. İşte tam da bu yüzden sahip olduklarımıza odaklanmalıyız. Hayatın size verdiği hediyeleri şükrederek kabul ederseniz yaşam sizi güzel sürprizleriyle şaşırtır.

 

 


5 | 5
Neden Gülümsemiyorsunuz?
Neden Gülümsemiyorsunuz?

Her şeye rağmen neden gülümsemeyi denemiyorsunuz? Demesi kolay diyebilirsiniz ama hayat tüm güzellikleriyle devam ediyor. Bir şey sürekli iyi gitmediği gibi sürekli kötü de gidemez. Sizi üzen şeylerin aslında o kadar kötü olmadığını, bunun da bir deneyim olduğunu, geride kaldığını kendinize hatırlatın ve her şeye inat yüzünüzden gülümsemeyi eksiltmeyin. Siz gülümseyin ki hayat da size gülümsesin.


7 | 5
Neden Hayatın Çok Güzel Olduğunu Fark Etmiyorsunuz?
Neden Hayatın Çok Güzel Olduğunu Fark Etmiyorsunuz?

İnanın nasıl bir dönemden geçiyorsunuz bilmiyorum ama eminim ki her şey siz mutluluğu seçtikten sonra yoluna girecek. Unutmayın mutluluk bir seçim. Yağmur yağarken dans edip eğlenebilirsiniz ya da durmadan şikayet edip yüzünüzü asabilirsiniz. Bu sizin seçiminiz. Hayatın birkaç kişiden ya da şeyden ibaret olmadığını,gezilecek, görülecek ve öğrenilecek çok şey olduğunu unutmayın. Kocaman bir dünya sizin onu keşfetmenizi bekliyor. Mutsuzluğu uçak moduna alın ve hayatın tadını çıkarın:)