Saçlarınızı Onarmanın 6 Yolu
Kadınların en büyük bakım sorunlarından biri de saçları. Özellikle kuaförde çok vakit harcayanlar için bu haber bir nebze de olsa saçlarınızı onarmanıza yardımcı olabilir..

 

 

Yayın Tarihi: 6.10.2018 12:00:00

1 | 6
Her duşta mutlaka saç kremi kullanın!
Her duşta mutlaka saç kremi kullanın!

Yeterli vaktiniz varsa saç kremini 10 dakika, en kötü ihtimal 5 dakika saçınızda tutun


2 | 6
Saçınızı kurutmadan önce koruyucu krem sürün
Saçınızı kurutmadan önce koruyucu krem sürün

Duştan sonra, saçınızı kurutmadan önce saçınıza az miktarda koruyucu bir bakım kremi ya da yağı uygulayın. Bu işlem saçınızı kurutma makinasının verdiği zarardan koruyacaktır


3 | 6
Haftada bir saç maskesi yapın
Haftada bir saç maskesi yapın

Özellikle saçlarını boyatanlar için çok önemli bir unsur. Boyanın saça vermiş olduğu zarardan dolayı, saçlarınızı ya kendiniz evde ya da, kuaförünüze boyalı saçlar için uygun olan maskeden uygulatın.


4 | 6
Isıtmalı şekillendiricilerle vedalaşın
Isıtmalı şekillendiricilerle vedalaşın

Maşalar, düzleştiriciler, fönler ve buna benzer şeyler.. Saçımızı en büyük düşmanı bu ısıyla şekillendirici aletler. Dışarıdan kurtarıcımız gibi gözükseler de, sağlıklı saçlara karşı bir ekip bunlar. Saçlarınızın çok çabuk kırılmasına neden olan bu aletlerin ısısı saçınızı aynı zamanda yakıyor.


5 | 6
Saçlarınızı tarayın
Saçlarınızı tarayın

Saçınızı sadece duştan sonra değil, düzenli olarak her gün taramaya özen gösterin.


6 | 6
At kuyruğunuzu gevşetin
At kuyruğunuzu gevşetin

Evet kabul edelim at kuyruğu günlük hayatta en büyük kurtarıcılarımızdan biri. Mesela spor yaparken saçını kaç kişi açık bırakıyor ki? Herkes tabiki de at kuyruğuna başvuruyor. At kuyruğu yapmayın demiyoruz, sadece çok sıkı yapmayın diyoruz. Aynı yerde sürekli sıkı bir şekilde toplanan saçlarınız, zamanda zayıflar ve dökülmeye başlar. Ayrıca çok sıkı at kuyruğu saçınızın koparabilir de. Bu nedenle bundan sonra yolumuza gevşek at kuyruklarıyla devam ediyoruz!