Sevgiliniz Sizin İçin Doğru Kişi mi?
Herkes mutlu olmak ister. İlişkilerin çoğu masal tadında başlar ama her masal mutlu sonla bitmez. Bazı sinyaller de bize bir takım spoillerlar verir. Bakalım nelermiş?

 

 

Yayın Tarihi: 25.01.2018 16:31:00

1 | 9
Kovalamak Zorunda Kalmıyorsanız
Kovalamak Zorunda Kalmıyorsanız

Romantik filmlere konu olan kaçan kovalanır klişesini filmlerde görmekten sıkılsakta, gerçek hayatta da malesef yakamızı bırakmıyor. Bu da sağlıksız ilişkilere neden olup bireyin ruhsal sağlığını olumsuz etkiliyor. Kendinizi kedi fare oyununun içindeymiş gibi hissediyorsanız buna bir son vermelisiniz. Ayrıca kendinizi hep ikinci planda hissetmeniz de tehlikeli sinyalleri arasında. Onu hep kovalıyormuş gibi hissediyorsanız ve ona ihtiyacınız olduğunda yanınızda değilse, kırmızı alarm. Ama size zaman ayırıp, görüşmek istiyorsa ve verdiği sözleri tutuyorsa bu olumlu bir işaret.


2 | 9
Sizi Olduğunuz Gibi Seviyorsa
Sizi Olduğunuz Gibi Seviyorsa

Tanıştığımız ilk gün hepimiz büyük bir özenle hazırlanırız. Birkaç hafta daha sanki davete katılacakmışız gibi buluşmaya gideriz. Sanırım o kadar çok hazırlanmaktan ne şişede parfüm ne de makyaj çantalarında makyaj malzemesi kalır. Ve maskeler düşer. Hiçbirimiz mükemmel değiliz. Ve karşımızdaki insanı olduğu gibi sevmeliyiz. Onun dış görünüşüne yani kıyafetine,makyajına, saçına karışmamalıyız. Eğer karşınızdaki kişi sizi değiştirmeye çalışıyorsa yani sizi olduğunuz gibi sizi sevmiyorsa, sanırım siz de onu bir başkasıyla değiştirmelisiniz.


3 | 9
Sizinle Gurur Duyuyor Ve Sizi Çevresiyle Tanıştırıyorsa
Sizinle Gurur Duyuyor Ve Sizi Çevresiyle Tanıştırıyorsa

Çevresindeki insanlarla sizi tanıştırmıyorsa durup bir daha düşünmelisiniz. Ama sizi yakın arkadaşları ve ailesiyle bir araya getirtiyorsa, sizinle bir gelecek düşünüyor olması yüksek bir ihtimal. Ayrıca size işinden,hobilerinden ve başarılarından bahsetmesi sizi gerçekten önemsediği anlamına geliyor.


4 | 9
Size Hak Ettiğiniz Değeri Veriyorsa
Size Hak Ettiğiniz Değeri Veriyorsa

Özellikle bayanlara söylüyorum, değer derken size bir yıldız alıp sizin isminizi vermesinden ya da her hafta sizi kahvaltıya Parise götürmesi gibi olağandışı şeylerden bahsetmiyoruz. Tabii bunlar da fena olmaz ama değer dediğimiz asıl şey sizi gerçekten dinliyor mu, fikirlerinizi sorup, düşüncelerinize gereken önemi veriyor mu, hayallerinizi destekliyor mu? Eğer cevabınız kocaman bir evetse, şanslı olduğunuzun farkına varın.
 


5 | 9
Sizinle İletişim Kurmak İçin Çaba Harcıyorsa
Sizinle İletişim Kurmak İçin Çaba Harcıyorsa

Tartışmayı doğal karşılıyor ve saygı çerçevesinde sorunu gerçekten bir çözüme bağlamak istiyorsa,bizden bir artı daha. 
 


6 | 9
Hedefleriniz Ve Öncelikleriniz Aynıysa
Hedefleriniz Ve Öncelikleriniz Aynıysa

Diyelim ki biriyle bir ilişkiye başladınız ve ayağınız yerden kesildi. Havalarda uçuyorsunuz, hopluyor, zıplıyorsunuz.Masmavi gökyüzünün ortasında ve bembeyaz bulutların içinde keyfiniz gayet yerinde. Ama bir anda bulutların tepesinden kaldırıma çakıldınız. Yer çekiminin büyük bir payı olsa da diğer neden ilişki yaşadığınız kişiyle hedeflerinizin tamamen farklı olması. Peki şimdi ne yapacaksınız? Öncellikle karşınızdakinin hedeflerini ve istediklerini değiştirmeye kalkmayın. Bu bencilce ve haksız bir tutum. Tabii ki de her şey uyuşamaz. Biz hayat amacınızın çok farklı olmasından bahsediyoruz. Belki ikinizi de mutlu eden orta bir yol vardır. Ama yoksa ileride sorunlara yol açabilir. Ama hayatınızdaki doğru bir insansa hedeflerinizin çoğu aynıdır. Hayat tablosuna genel olarak aynı şeyleri çiziyorsanız ve bazen farklı boyaları ya da farklı tonları kullansanız bile birbirinize saygı gösteriyorsanız, hayatınız boyunca o tabloyu büyük ihtimalle beraber tamamlayacağınızın bir sinyali olabilir.


7 | 9
Düşünceliyse ve sizi mutlu etmeye çalışıyorsa
Düşünceliyse ve sizi mutlu etmeye çalışıyorsa

İlişkide ne istediğimizi dürüst ve net bir şekilde söylemeliyiz. Karşımızdaki kişinin zihnimizi okuyamadığını unutmamak lazım. Bir ilişkiden ne beklediğimizi, ne isteyip istemediğimizi karşımızdaki kişiye dürüstçe söylersek hiçbir problem kalmaz. Bu tür düşünceli ve dürüst davranışlar ilişkimizi daha özel boyutara taşır. Ayrıca sizi mutlu etmek için fedakarlıklar yapıyorsa, hayatınızdaki kişiye bir artı daha koyabilirsiniz.
 


8 | 9
Değer Verdiğiniz İnsanlar Da Onu Onaylıyorsa
Değer Verdiğiniz İnsanlar Da Onu Onaylıyorsa

Fikirlerine değer verdiğiniz insanlar da bu ilişkiye yeşil ışık yakıyorsa, büyük bir ihtimal yanınızdaki insan olması gereken kişi. Eğer birkaç insandan olumsuz tepki aldıysanız, hemen sinirlenmek yerine neden böyle düşündüğünü sorun. Yanıtı mantıklı geliyorsa, bir kez daha düşünmekte fayda var. Bazen dışarıdan bir göz sizin görmediğinizi görebilir. Ama herkesin söylediği de doğru değildir. Dediğimiz gibi nedenini sormakta fayda var.


9 | 9
İç Güdülerinize Güvenin
İç Güdülerinize Güvenin

Herkes bir şekilde mutlu eder. Önemli olan sizi ne kadar mutlu ettiğidir. Başkalarının da düşüncelerini alın , sorgulayın ama kalbinizin sesini dinleyin. Bazen dışarıdan her şey bir peri masalıymış gibi görünebilir ve insanlar sizi destekler ama önemli olan sizin ne hissettiğiniz. Bu arada yanlış yorumlara da maruz kalabilirsiniz. İç güdülerinize güvenin ve kendi kararlarınızı kendiniz verin. Hayatınızdaki insan gerçekten önemli. Sizin mutluluğunuzu aşağı çekmesine izin vermeyin. Sizi sürekli mutsuz eden birine kalbinizin kapılarını kapatın ki mutluluk sizi bulsun. Unutmayın siz değerlisiniz ve sevilmeyi hak ediyorsunuz. Sizi sevmek ya da size vakit ayırmak çok zor bir şey gibi davranan insanlar için boşa zaman harcamayın. Son olarak, önce birey olarak mutlu olun ki sağlıklı ve mutlu bir ilişkiniz olsun.