Sıcak Havalarda Deliksiz Uyumanın 5 Yolu
Son günlerde ülkemizdeki hava sıcakları, deyim yerindeyse nefes aldırmayan derecede. Hal böyle olunca, gece uykuları da sürekli bölünüyor...

 

 

Yayın Tarihi: 5.07.2017 16:54:00

1 | 5
Yatmadan önce duş alın
Yatmadan önce duş alın

Çok sıcak havalarda soğuk suyla duş alıp ardından hemen yatağa girerseniz, bu sizin vücut sıcaklığınızı düşürür ve uykuya dalmanıza yardımcı olur.


2 | 5
Odanızı güneş ışınlarından koruyun
Odanızı güneş ışınlarından koruyun

Evet güneş almayan bir evin çok sağlıklı olduğunu söyleyemeyiz. D vitamini ve mutluluk serotonini arttıran güneşin fazlası gece uykunuzda sizi rahatsız edecektir. Eviniz yeterince güneş ışığını aldıktan sonra, perdelerinizi çekin. Yatağınıza ve odanıza vuran güneş ışınları, sizi uykunuzda rahatsız edebilir.


3 | 5
Karabuğday yastığına merhaba deyin!
Karabuğday yastığına merhaba deyin!

Kaz tüyü ve yün yastıklarınızı rafa kaldırma zamanı. Son yıllarda diyet listelerinin vazgeçilmezleri arasında yer alan karabuğday, ülkemizde neredeyse her markette kolaylıkla bulunabiliyor. Karabuğday yastığı yazın serin, kışın sıcak tutuyor. Bu yapısı nedeniyle özellikle yaz aylarında mışıl mışıl bir uyku çekebilirsiniz.

 


4 | 5
Yastık kılıfınız ipek olmalı
Yastık kılıfınız ipek olmalı

İpek kumaşın doğal sıcaklık düzenleyici yapısı hem uykunuza iyi gelecek, hem saçınıza, hem de cildinize!


5 | 5
Yalnız uyuyun
Yalnız uyuyun

Bazıları için zor bir seçenek de olsa yalnız uyumayı deneyin. Yatakta sizden başka birinin olması, vücut ısısını arttırır.