Spor Giyim Markalarından En Yeni Koleksiyonlar ve Gelişmeler
Spor giyimin önde gelen markalarından son haberler sizlerle!

 

 

Yayın Tarihi: 11.06.2021 13:03:00

1 | 7
Spor Giyim Markalarından En Yeni Koleksiyonlar ve Gelişmeler
Spor Giyim Markalarından En Yeni Koleksiyonlar ve Gelişmeler

REEBOK, MAISON MARGIELA İŞ BİRLİĞİYLE BENZERSİZ TASARIMLARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ: Classic Leather Tabi High

Fransız moda evi Maison Margiela ile dünyaca ünlü spor giyim markası Reebok iş birliğinde, Reebok'ın 1985'te üretilen Classic Leather koşu ayakkabısı Maison Margiela'nın haute couture diliyle yeniden yorumlandı.

 

Reebok, spor giyimi modayla sentezlediği Maison Margiela iş birliğinde benzersiz tasarımlara imza atmaya devam ediyor. Maison Margiela ve Reebok'un görsel genetiği, 18 Haziran’da lansmanı yapılan yeni yüksek bilekli deri spor ayakkabı Classic Leather Tabi High'da iç içe geçiyor. Reebok’ın ikonik Classic Leather koşu ayakkabısı, Maison Margiela’nın decortiqué tekniği uygulanarak yeniden tasarlandı. 

Maison Margiela’nın yaratıcı yönetmeni John Galliano tarafından geliştirilen decortiqué tekniği, bir giysinin veya aksesuarın ana yapısında kesikler oluşturarak içteki yapının ortaya çıkarıldığı bir tekniktir. Dekoratif bir figür olarak Classich Leather’a uygulanan decortiqué tekniğiyle ikonik silüet, özgün bir tasarıma dönüştü. 

 

Reebok x Maison Margiela İmzasını Taşıyan Yeni Classic Leather Tabi High

Reebok ve Maison Margiela vizyonuyla tasarlanan Classic Leather Tabi High, Classic Leather’ın orjinal tabanı ve desenine sadık kalınarak tasarlandı. Yüksek bilekli tasarımın, bilek ve saya kısımlarına decortiqué tekniği uygulanarak, gladyatör sandaletleri andıran kafesli bir görünüm yaratıldı. Maison Margiela’nın imzası haline gelen “Tabi” bölünmüş burun görüntüsüne sahip yeni Classic Leather Tabi High, üstün tasarım ipuçları barındırıyor. 

 

Reebok x Maison Margiela Classic Leather Tabi High koleksiyonu siyah,beyaz ve kırmızı renk seçenekleriyle www.Reebok.com.tr ‘de satışa sunuldu.


2 | 7
Spor Giyim Markalarından En Yeni Koleksiyonlar ve Gelişmeler
Spor Giyim Markalarından En Yeni Koleksiyonlar ve Gelişmeler

adidas Ultraboost 21 Primeblue ile Çevreye Duyarlı Spor Deneyimi

Sporun hayatları iyi yönde dönüştürücü gücüne inanan adidas, Ultraboost 21 Primeblue ile 2021'in sonunda %50'den fazla toplam geri dönüştürülmüş polyester hacmine ulaşma taahhüdüne önemli bir katkıda bulunuyor.

Uzak adalardan, plajlardan ve kıyı bölgelerinden toplanarak geri dönüştürülen plastik atıklardan elde edilen Parley Ocean Plastic, adidas’ın Primeblue ayakkabısında hayat buluyor.

%6 daha fazla Boost kapsülü ve destekleyici Primeknit+ saya içeren model, belli oranda Parley Ocean Plastic içeren, yüksek performanslı, geri dönüştürülmüş bir malzeme olan Primeblue ile üretildi. Sayasının %50'si kumaş, kumaşın %92'si Primeblue ipliği olan ayakkabı, saf polyester içermiyor. Burun ve orta taban desteği sunan Linear Energy Push sistemi sayesinde her adımda ekstra enerji iletimi sağlanıyor.

Yüksek performanslı, geri dönüştürülmüş malzemesiyle Ultraboost 21 Primeblue, enerjik ve konforlu bir koşu deneyimi yaratırken, sokak modasından performans koşularına kadar her yerde sporseverlerin hayatını kolaylaştırıyor.


3 | 7
Spor Giyim Markalarından En Yeni Koleksiyonlar ve Gelişmeler
Spor Giyim Markalarından En Yeni Koleksiyonlar ve Gelişmeler

adidas’la yaza hazır olun

adidas’ın su sporları, günlük kullanım ve performans odaklı yüzücüler için hazırladığı mayolar hem antrenmanlarda hem de plajda büyük konfor sağlıyor. adidas’ın son teknolojisi geri dönüştürülmüş ECONYL® ipliklerini içeren klora karşı dayanıklı kumaşa sahip performans mayoları ile sporcular, engelleri zahmetsizce aşıyor ve fitness antremanlarında daha iyi bir performans sergiliyor. Çabuk kuruyan, yumuşak dokulu mayolar ise eğlenceli plaj aktivitelerinde konfordan ödün vermeden kesintisiz hareket edebilme imkanı sunuyor.


4 | 7
Spor Giyim Markalarından En Yeni Koleksiyonlar ve Gelişmeler
Spor Giyim Markalarından En Yeni Koleksiyonlar ve Gelişmeler

İlhamını Kadın Gücünden Alan Yepyeni Bir Club-C Silüeti: Reebok x Danielle Guizio Club C 85

Reebok, tasarımcı Danielle Guizio ile iş birliğini duyurdu. Danielle Guizio ve Reebok iş birliğinin ilk adımında, Reebok’ın ikonik ayakkabılarından biri olan Club-C yeniden tasarlandı.

Reebok, Danielle Guizio iş birliğiyle yepyeni bir Club-C tasarımına imza attı. New York merkezli tasarımcı Danielle Guizio’nun aynı ismi taşıyan markası, hayatın her alanında sınırları zorlayan modern kadına övgü niteliğindeki tasarımlarıyla biliniyor. Reebok ise tarihteki ilk atletik kadın ayakkabısının yaratıcısı olarak, kadınların her alanda güçlenmesini destekliyor. Ortak bir bakış açısında buluşan iki marka, ilhamını kadınların güçlenmesinden alarak Club-C’ ye yeniden hayat veriyor.

Reebok x Danielle Guizio iş birliğiyle yeni görüntüsüne kavuşan Club-C’de, Reebok’ın imzası haline gelen geleneksel tasarım korundu. Beyaz renkteki sade ve kullanışlı yönüyle öne çıkan Club-C, doğanın renklerini taşıyan ufak detaylarla süslendi, her güne eşlik edebilecek şekilde tasarlandı. Tasarımcı Danielle Guizio tarafından ayakkabının dil kısmına eklenen motive edici alıntılarla, ayakkabının giyildiği her güne başlangıç için motivasyon sağlanması hedefleniyor. Klasik Club-C silüetinin yeni yorumu, her günü bir öncekinden daha iyi hale getirmenin önemini vurguluyor. Danielle Guizio’ya göre tasarımın genel teması, ayağa kalkıp hedeflere kararlılıkla ulaşmak için ilham veriyor, harekete geçmeyi hatırlatıyor. 

Reebok x Danielle Guizio Club-C 85, www.reebok.com.tr ’de satışa sunuldu. 


5 | 7
Spor Giyim Markalarından En Yeni Koleksiyonlar ve Gelişmeler
Spor Giyim Markalarından En Yeni Koleksiyonlar ve Gelişmeler

THE NORTH FACE | Travis Weller

Western States 100'ün renklerinden ilham aldı.

 Sınırlı sayıda üretilen ve sanatçı Travis Weller iş birliğiyle tasarlanan VECTIV™ koleksiyonu, zorlu Western States 100 patika yarışındaki tozlu patikaların ve koyu çam ormanlarının renkli hikayesini anlatıyor.

 

Travis Weller Hakkında

Patika koşusu, onun için özgür düşüncenin Tamalpais Dağı boyunca uzanan patikalar misali aktığı yaratıcı bir terapi biçimi haline geldi. Travis, Western Carolina Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi çizim alanında Yüksek Lisans derecesini tamamladı. Oil Creek 100 patika yarışında 22 saatin altında performans ve altın madalyayı hedefledi. Travis, Western States 100 yarışında başarılı bir koşuyu hedeflerken, 25°C üzeri sıcaklıklarda bedeninin ve zihninin zorlanacağının farkında.

 

Travis'ten İş birliği Üzerine

“Patika koşusu hayatımı netleştirir. Dağın zirvelerinde renkler daha canlıdır. Ormandayken renkleri daha derinden hissedersin. Vahşi doğadaki bu soyutlamalar, çalışmalarımın ve bu iş birliğinin temellerini oluşturdu.”

 

"Western States 100'ü ve yarışı izlemek için yaptığım yolculukları düşündüğümde, parkurun aklımda öne çıkan üç farklı bölümü var. Bu bölümlerin her biri eşsiz özelliğe sahip ve yarışa katılanlarda değişik kişilikleri ortaya çıkarır. Koşucunun bulunduğu doğal ortam ve izlediği parkur boyunca hissettiği duygulara dayalı bir renk hikayesi yarattım.”


6 | 7
Spor Giyim Markalarından En Yeni Koleksiyonlar ve Gelişmeler
Spor Giyim Markalarından En Yeni Koleksiyonlar ve Gelişmeler

Reebok, Power Rangers Koleksiyonuyla 90'ları Günümüze Taşıyor

Reebok, Hasbro iş birliğiyle ilk Reebok x Power Rangers koleksiyonunu tanıttı. 90'ların orijinal Mighty Morphin Power Rangers TV dizisinden ilham alan ayakkabı koleksiyonu, Reebok’ın sevilen beş modelini Power Rangers sevenleriyle buluşturdu. 

Reebok, Hasbro iş birliğiyle tasarlanan Reebok x Power Rangers koleksiyonunda; performans ve stil odaklı beş farklı Reebok modeli, Power Rangers’ın karakterleriyle eşleştirdi. Power Rangers’ın özelliklerini temsil ettiği koleksiyon, çocuk ve yetişkin ürünleri olmak üzere geniş bir skalada hayranlarıyla buluştu. Red Ranger, Black Ranger, Blue Ranger, Pink Ranger ve Megazord karakterlerinin bulunduğu Reebok x Power Rangers koleksiyonunda yer alan modeller özellikleriyle eşleştirildiği karakterlerin görünümünden ilham aldı.

Reebok’la Power Rangers Dünyasına Adım Atın

Koleksiyon kapsamında performans ürünlerinden Zig Kinetica II, Nano X1 ve Question Mid; stil ürünlerinden ise Club C Legacy ve Freestyle Hi modelleri Power Rangers karakterlerine dönüştü.

Zig Kinetica II Red Ranger - Red Ranger'ın etkileyici atletizmi ve güçlü kişiliği, yeni Zig Kinetica II’nin performans özellikleriyle özdeşleşti. Zig Kinetica II Red Ranger, göz alıcı kırmızı sayasının yanı sıra Tyrannosaurus Zord’un dişlerini temsil eden gümüş rengi tırtıklı bir yan detaya sahip olarak sunuldu. İlkokul ve okul öncesi beden grupları için de  Zig Dynamica seçeneği mevcut.

Nano X1 Black Ranger - Reebok'ın şimdiye kadarki en çok yönlü antrenman ayakkabısı olan Nano X1, Black Ranger'ın şık görünümü, çevikliği ve hızıyla bütünleşti. Nano X1 Black Ranger, çeşitli fiziksel aktiviteleri şık bir şekilde gerçekleştirmenize olanak tanıyor. Ayakkabı, Black Ranger'ın 90'lı yıllardaki moda anlayışına gönderme yapan bir topuk detayıyla süslendi. Nano X1 Black Ranger yalnızca yetişkin beden grubunda tasarlandı.

Club C Legacy Blue Ranger - Blue Ranger'ın içindeki güç, Club C Legacy’nin yarı saydam ince dış tabanında saklı rahatlıkla birleşti. Mavi saya üzerine, Triceratops Zord'un tacının tasarımını andıran beyaz yaka ve topuk bloğuna sahip Club C Legacy Blue Ranger; yetişkin, ilkokul ve okul öncesi beden gruplarında tüketiciye sunuldu.

Freestyle Hi Pink Ranger - Reebok'un özel olarak kadınlar için yapılan ilk egzersiz ayakkabısı Freestyle Hi; toplum merkezinde aerobik öğreterek bireysel güçlendirmeyi teşvik etmesi ve başkalarına yatırım yapmasıyla tanınan Pink Ranger'ı temsil etmek için mükemmel bir silüet. Beyaz zemin üzerinde yandan öne doğru inen pembe çizgilerle Pterodactyl Zord'a gönderme yapılırken, iç astarda bulunan yeşil kırık kalp detayıyla Pink Ranger'ın Green Ranger ile ilişkisine atıfta bulunuldu. Freestyle Hi Pink Ranger, kadın, ilkokul ve okul öncesi bedenlerde tasarlandı.

Question Mid Megazord – Ayakkabının dilinde bulunan ve Zord gözlerini andıran siyah ve sarı logodan, Zord dişlerini taklit eden V baskılı halkalara kadar Zord'u temsil eden bir dizi tasarım ipucunu sahip. Ayakkabının sağ kısmına, Megazord’un simgeleyen bir M harfi ve soru işareti yerleştirildi.

Her karakterle ilgili benzersiz ayrıntıların yanı sıra tüm modellerde Power Coin, Power Rangers logosu ve metalik Zord'lardan ilham alınan malzemeler kullanıldı.

Reebok x Power Rangers koleksiyonuna www.Reebok.com.tr ‘den ulaşabilirsiniz.

 


7 | 7
Spor Giyim Markalarından En Yeni Koleksiyonlar ve Gelişmeler
Spor Giyim Markalarından En Yeni Koleksiyonlar ve Gelişmeler

Vans’in Eco Theory Koleksiyonu, Çevre Bilincini İkonik Silüetlerle Birleştiriyor

Organik pamuk, doğal kauçuk ve su bazlı mürekkepler, Vans'in en klasik stilleri arasında yer alan bazı modellerini şimdiye kadarki en sürdürülebilir modeller haline getiriyor.

1966'dan beri Vans, “Off the Wall” yaklaşımıyla kuralları yıkıyor, stil ve sporda kendi standartlarını belirliyor. Bugün Vans, hikayemizdeki bir sonraki evrimi, daha sürdürülebilir ayakkabı yolculuğunun ilk adımlarından biri olan Eco Theory koleksiyonunu sunmaktan gurur duyuyor.

En sevilen ayakkabılarımızdan bazılarını sıfırdan inşa eden Vans Eco Theory koleksiyonu, kanıtlanmış etik, zararı en aza indiren, faaliyet gösterdikleri doğal ve sosyal ekosistemler içinde olumlu etkileri olan sürdürülebilir uygulamaları takip eden kaynaklardan temin edilmiş materyallerle üretilen, markanın hayranlarının beklediği klasik görünüme sahip.