Google Me on the Web - Webdeki Ben

Google, kim olduğunuzu yönetebileceğiniz ve bu anlamda Facebook`a rakip olacak Me On the Web (Webdeki Ben) adındaki yeni uygulamasını tanıttı.

 

Google Me on the Web - Webdeki Ben
Yayın Tarihi: 17.06.2011 17:50:00

Google web üzerindeki profilinize karar verebileceğiniz bir ortam olan Me on the Web uygulamasını bugün tanıttı. Facebook`a rakip olması beklenen uygulamada google gibi arama motorlarında isminizi aratanların  neleri görebileceğine karar verebiliyorsunuz. Yani görünmesini istemediğiniz bilgileri web üzerinden korumaya alabildiğiniz gibi, başka birinin aramasında kişisel bilgileriniz gözüktüğünde de bu durumdan haberiniz olabiliyor.

Sosyal medya alanlarının hızla artması ile herkes herkes hakkında birşeyler yazıp yorum yapabiliyor. Yani arama motorunda arama yaptığınızda hem sizin kendinizle ilgili yazdıklarınız hem de bir başkasının sizin hakkında söyledikleri çıkıyor. Biri blog`unda sizden bahseder, bir resim etiketler veya status değişikliğinize yorum yaparsa bunlar da sizin kim olduğunuzu belirlemiş oluyordu fakat Google, bunu kontrol etmemizi sağlayacak uygulaması `Me on the Web`i diğer uygulamalarının arasına ekledi.

Yeni uygulamada kendi adınızla bir yazı post edebileceğiniz gibi bir nick name ile de dosya yüklemeniz mümkün oluyor. Örneğin bir resme yorum yaptığınızda herkesin o yorumu yapanın siz olduğunu bilmesini istiyorsanız kendi isminizi kullanacaksınız, ama tartışmalı bir video eklerken gizliliğinizi korumak istemeniz halinde takma adınız devreye girecek. Google Me on the Web uygulaması ile bunun için 3 ayrı kimlik getiriyor. `gerçek` kimliğiniz, `takma adınız` ve `tanımsız`. İlkinde kim olduğunuz belli olurken ikinci de takma isminizle kullanım yapıyorsunuz. Eğer bir hastalık araştırırken kim olduğunuzu hiç göstermek istemezseniz de `tanımsız` olarak kullanıyorsunuz.

Google, önümüzdeki günlerde çok konuşulacak bu uygulamasını `Google Dashboard`un sağ alt kısmına yerleştirmiş.

Uygulamayla ilgili detaylı bilgiler açıklandıkça ve kullanımı yayıldıkça biz de konuyla daha detaylı bilgi verebileceğiz.

Haber: Melis Topaloğlu  |  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X