Göz Çevresi Problemleri İçin Yeni Bir Çözüm: Mesofiller Periocular Dolgu

Göz çevresi yüz bölgemizde en çok problem yaşadığımız yerlerin başında geliyor. Göz altında oluşan morluklar, hacim kayıplarından kaynaklanan çukurlanmalar ve halkalanmaların giderilmesine destek olan Mesofiller Periocular Dolgu, bu alanda yeni bir çözüm. Konunun detaylarını Dermatoloji Uzmanı Dr. Banu Taşkın anlattı.

 

 

Göz Çevresi Problemleri İçin Yeni Bir Çözüm: Mesofiller Periocular Dolgu
Yayın Tarihi: 15.02.2022 11:35:00


Hangi problemlerde uygulanır?
 
Mesofiller Periocular Dolgu göz altındaki çukurlanmaların dolması ve gözaltındaki morlukların hafiflemesi amacıyla uygulanır. Bu alanda hacim artışıyla birlikte deri kalitesinde iyileşme, morluk ve kırışıklıklarda da hafifleme sağlanır. Böylelikle hastalar daha az yorgun ve dinlenmiş bir yüz ifadesine kavuşur.
 
 
En düşük ödem ve şişme riski!
 
Göz altı ince ve hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle göz altına yapılan uygulamalar sonrası morluk, şişme, ödem gibi istenmeyen etkiler görülebilir. Mesofiller Periocular Dolgu en düşük ödem ve şişme riski olan uygulamaların başında gelir.
 
9-12 ay kalıcılık
 
Dolgu, 9-12 ay kalıcılığa sahiptir ve kaldığı süre zarfından doku onarımı devam eder. Diğer göz altı dolguları gibi sadece mor halkalanmalar ve çukurlarda değil göz çevresi kırışıklıklarında da etkilidir. Tek seans yapılan Mesofiller Periocular Dolgu, ortalama 12 ayda bir uygulanabilir. Göz altı derisini ve dokuyu onararak tedavi özelliği bulunan ve deri ile tam birleşme sağlayan bir dolgu olması nedeniyle düzenli olarak uygulanması, deride iyileşme ve deri kalitesinde artışı maksimum seviyede sağlar.
 
 
Uygulama sonrası nelere dikkat etmeliyiz?
 
Uygulama sonrasında hemen günlük hayata dönülebilir. İlk 24 saat boyunca ovuşturma ve masaj yapılmamalıdır; ağır makyajdan kaçınılmalıdır. İlk birkaç gün yoğun güneş maruziyeti, alkol kullanımı, ağır egzersiz, hamam, sauna gibi aktivitelerden uzak durulmalıdır.
 
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X