Göz kamaştırıcı Picasso tasarımları

Pablo Picasso`nun kızı Paloma Picasso`nun yaptığı takı tasarımları hem çok farklı hem çok çarpıcı.

 

Göz kamaştırıcı Picasso tasarımları
Yayın Tarihi: 28.07.2010 11:42:00

Ünlü ressam Pablo Picasso’nun kızı Paloma Picasso, 30 yıldır Tiffany&Co. için birbirinden özel mücevher tasarımlarına imza atıyor. Tasarımcının en son koleksiyonlarından olan “Zellige” ilham kaynağını Fas’ın ünlü çinilerinden alıyor. Küçük çini mozaik parçalarının geometrik desenlerinden esinlenerek, otantik ve gelenekselin aynı zamanda olağanüstü şık da olabileceğini gösteriyor. Her biri birer şeker tanesini andıran “Sugar Stacks” ise, cabochon kesimli renkli değerli taşları kullanarak tasarladığı zarif yüzükler. İster birkaç tanesi bir arada takılarak sıra dışı bir görüntü yaratılabilir veya sadece bir tanesi ile yalın ve zarif bir şıklık yakalanabilir. Koleksiyonda yellow quartz, rose quartz, ametist, rock kristal, citrine, peridot, aquamarin, blue ve orange calcedony, carnelian ve rubelit taşlar kullanılmıştır. 

Paloma Picasso’nun Zellige ve Sugar Stacks koleksiyonlarını Türkiye’de sadece Collection Nişantaşı, Çırağan ve Kanyon mağazalarında bulabilirsiniz.

 

Haber: Pemra G. Abasıyanık  |  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X