Gülen yüzler görmek daha iyimser yapıyor

BBC`de yayınlanan deneyde çevrede gülen yüzler görmenin ve meditasyonun beyin faaliyetini değiştirdiği ve daha iyimser yaptığı belirlendi.

 

Gülen yüzler görmek daha iyimser yapıyor
Yayın Tarihi: 16.07.2013 11:30:00

Çevrenizde gülen kişiler görmek beyin faaliyetlerinizi değiştiriyor ve sizi de daha iyimser biri yapıyor. BBC`de belgesel olarak yayınlanan deney bunu gösterdi. 20 yıldır uykusuzluk çeken ve mutlu olmak isteyen sunucu gazeteci Dr. Michael Mosley, Essex Üniversitesi`nden Elaine Fox tarafından tedaviye alındı. Bu tedavi sırasında kötümser ve kaygılı kişilerde görüldüğü gibi Mosley`nin de beyninin sağ bölümünün soldan daha aktif olduğu belirlendi. Ardından Mosley`nin 7 hafta boyunca her gün meditasyon yapması ve bilgisayarda gösterilen fotoğraflarda gülen yüzleri olabildiğince çabuk bulması istendi. Bu deneyin üzerine de 7 hafta sonra Mosley`nin uyku düzenine kavuştuğu ve daha mutlu olduğu görüldü. BBC`de belgesel olarak yayınlanan deneyin sonunda aynı zamanda Mosley`nin beyninin iki bölümünün de denglendiği ve daha iyimser biri olduğu vurgulandı.
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X