Günde Ne Kadar Kafein Tüketmelisiniz

Kafeinin ne kadarı fazla, sizin için araştırdık.

 

Günde Ne Kadar Kafein Tüketmelisiniz
Kaynak: Shutterstock  |  Yayın Tarihi: 5.05.2017 09:53:00
Her gün kahve içmenin - içeriğindeki antioksidanlar sayesinde hastalıkla savaşmaktan hafızayı güçlendirmeye- birçok yararı var. Bu da demek oluyor ki kafein alışkanlığınız birçok iyi şeyden biri olabilir.

Peki kafeinin ne kadarı fazla? Bir fincan kahvede 95 mg kafein bulunurken 1 espresso shot’ta 64 mg kafein bulunur. Ortalama bir insan için günde 300 mg yani normal çekilmiş 2-4 fincan kahve yeterlidir. Eğer 4’ten fazla fincan kahve içiyorsanız yan etkilerine maruz kalabilirsiniz. Günde 500 mg’dan fazla kahve içmek anksiyete, uykusuzluk, kas ağrısı, kan basıncının yükselmesi ve baş ağrısı gibi sorunlara neden olabilir.

Eğer bu yan etkilere maruz kalmamak istiyorsanız kendinizi günde 4 fincan kahve ile sınırlı tutmanızı öneririz. Şunu da eklememizde fayda var; latte ve cappucino gibi espresso bazlı içecekler kafein açısından çekilmiş kahveye göre daha düşük miktar içerir. 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X