Güneş Koruyucuları Sprey mi Olmalı Krem Mi?

Güneş koruyucu ürünleri sadece deniz kenarında değil her zaman kullanmanız gerektiğini eminiz ki biliyorsunuz. Zararlı ışınların kırışıklıklara , lekelere ve belki de daha kötü hastalıklara yol açmasını istemeyiz. Peki güneş koruyucularımız hangi yapıda olmalı? Krem mi, yoksa sprey mi?

 

 

Güneş Koruyucuları Sprey mi Olmalı Krem Mi?
Yayın Tarihi: 12.08.2020 10:00:00
Piyasada hemen her markanın sprey ve krem çeşidi mevcut. Öncelikle bu sorunuza cevap vermeden önce kullandığınız ürünlerin  30 veya 50 koruma faktörlü olmasına dikkat etmenizi öneriyoruz. Daha yüksek koruma faktörünü daha hassas olan bölgelere uygulamalısınız. Omuzlar, yüz, ayaklar vs. gibi.

Gelelim sorumuzun cevabına: Sprey ürünlerin cilt tarafından emilimi çok daha kolaydır, bu yüzden kısa sürede ürünü cildinize uygulayabilirsiniz. Hatta sprey ürünlerin koruyuculuğunun daha fazla olduğuna inanılır. Bazı sprey ürünler alkol içerebiliyor. Buna dikkat etmenizi ve temiz içerikli ürünler kullanmanızı öneririz.
 
Siz krem yapıyı tercih ediyorsanız da yapmanız gerekenler basit:  Ellerinizle krem yapıdaki losyonu daha sıvı hale getirmeli ve ısıtmalısınız. Bu cildinize uyguladığınızda daha kolay eminim sağlayacaktır.

En ideal ürün ise kesinlikle losyonlar. Losyonların emilimi maksimum seviyede oluyor ve bu da koruyuculuğu arttırıyor.


Fotoğraf: @carajourdan
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X