Hamile kalmayı kolaylaştıran uygulama Clue

Clue isimli uygulama hamile kalmak isteyen kadınlara en uygun zamanı söylüyor.

 

Hamile kalmayı kolaylaştıran uygulama Clue
Yayın Tarihi: 12.07.2013 14:55:00

Hamile kalmak isteyenler artık doğru zamanı iPhone’larından öğrenebilecek. Yeni geliştirilen bir uygulama kadınlara hamile kalmaları için doğru zamanı haber veriyor.

Berlin`de bir araya bilim insanları, doktorlar ve tasarımcılar, kadınların doğurganlık dönemini hesaplayabilmeleri için `Clue` adı verilen bir uygulamayı geliştirdi. Bu yeni sistemde, kadınlar menstruasyon dönemleriyle ilgili bilgileri not ederek, doğurganlık periyodunun neresinde olduklarını tespit ediyorlar. Menstruasyon bilgilerini analiz eden uygulama, hamile kalmak için en uygun tarihleri belirliyor.

Clue uygulamasının ortaklarından olan Ida Tin, uygulamanın sade bir dizaynı olduğunu ve kullanımının oldukça basit olduğunun altını çizdi. Ayrıca aile planlaması için daha kesin öneriler sunan bir donanım üzerinde de çalıştıklarını belirtti.

Clue isimli uygulamanın önümüzdeki günlerde AppStore`larda olması bekleniyor.

Haber: Merve Pınar  |  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X