Hamileler için Meditasyon

Uzman ekibiyle hizmet veren Anael Aile Merkezi, Türkiye’de ilk kez hamileler için meditasyon dersi sunuyor.

 

Hamileler için Meditasyon
Yayın Tarihi: 13.07.2011 11:05:00

Aileler için en güncel ve doğru bilgileri deneyimleriyle harmanlayan uzman ekibiyle hizmet veren Anael Aile Merkezi, Türkiye’de ilk kez hamileler için meditasyon dersi sunuyor. Hamilelik sürecinde anne adayının stresten uzak kalmasına, mutlu bir hamilelik geçirebilmesine yardımcı olan meditasyon, bebeğin gelişimine de destek oluyor.

Türkiye’de ilk kez uygulanan Hamileler İçin Meditasyon dersi her hafta çarşamba günleri 12:30 - 13:30 saatleri arasında Etiler’de bulunan Anael Aile Merkezi’nde yapılıyor. Hamilelik sürecinde anne adayının meditasyon yapması stresten uzak kalmasına ve mutlu bir hamilelik geçirebilmesine yardımcı olurken aynı zamanda bebeğin de meditasyonunun fizyolojik etkilerinden de faydalanması sağlanıyor.

Anael Aile Merkezi Kurucu Ortağı ve Yöneticisi, Psikolog-Pedagog Iris Steinfeld, hamileler için meditasyonla ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Meditasyon halindeki huzur, derin rahatlama, sakinlik ve neşe, hormonları etkiliyor ve bu hormonlar bebeğin gelişimine destek oluyor. Meditasyon, olumlu-iyi hormonları yükseltmeye yardımcı oluyor. Adrenalin ve kortizol azalıyor, melatonin hormonu (immün sistemi, iyi ruh hali ve uyku düzenini destekleyen) yükseliyor. Endorfin hormonu yükseliyor, bu hormon verdiği mutluluk hissinin beraberinde aynı zamanda ağrıları azalttığı için doğum ağrılarının azalmasına destek oluyor. Negatif duygulardan arındırarak postpartum depresyonuna girilmesini engellemeye yardımcı oluyor, süt üretimini artırmaya destek oluyor. Meditasyonla üretimi artan bir diğer hormon ise DHEA hormonu. Kemik, kas, tansiyon, visualizasyon ve duymayı sağlayan hormon olan DHEA, beyin kimyasını etkileyerek gelişimi destekliyor. Nefese odaklanarak, visualizasyon ve derin rahatlama teknikleriyle anne ve bebekler kendilerini daha huzurlu hissediyorlar. Bebeğinizle bağlantı kurmak, stres ve korkudan arınmaya yardımcı olmak için meditasyon büyük önem taşıyor.”

Anael Aile Merkezi: Etiler Mah. İncesu Sok. Konyalı Apt. No: 5/3 Etiler / İstanbul Tel: 0212 351 10 40 

Haber: Melis Topaloğlu  |  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X