Haziran ayı doğum taşı İnci

Haziran ayının doğum taşı incinin saflık, bilgelik ve masumiyet verdiğine inanılırken samimiyet ve dürüstlük taşı olarak da bilinir.

 

Haziran ayı doğum taşı İnci
Yayın Tarihi: 1.06.2015 14:53:00

İnciyi takı şeklinde kullananların üzerinde kişisel bütünlük, konsantrasyon ve bilgelik verirken sindirim rahatsızlıklarının tedavisine iyi geldiği söylenmektedir. Pek çok farklı kültürde sayısız hikaye ve efsaneye konu olan incinin olumsuz duyguları ortadan kaldırarak olumlu duygular oluşturduğu söylenmekle beraber, iyi şans getireceğine de inanılmıştır. Sanata yönelik zekayı ve sezgi gücünü arttırdığı düşünlen inci, samimiyeti ve iyi duyguları da güçlendirir.

İncinin Özellikleri ve İncinin Faydası

Mucizevi koşullar altında oluşan, hem maddi hem de manevi değeri ile göz kamaştıran İnci, insanoğlu için çok özel bir anlam taşıyor. Güzellik, ihtişam ve güç ile özdeşleşen bu kıymetli taş; eski krallıkların, geleneksel hükümdarlıkların vazgeçilmezlerinden biri olarak biliniyor. Yüzlerce efsane ve hikayesi olan incinin, Antik Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın da favori mücevheri olduğu yüzyıllardır söyleniyor.

Her zaman masumiyetin ve saf güzelliğin sembolü olarak öne çıkan inci, verdiği pozitif duygu ile hemen herkes tarafından seviliyor. Ancak en çok Haziran ayında doğanlara şans getiriyor. Bu ayda doğan kişilerin samimiyet ve iyi duygularını geliştirirken sezgi gücünü ve empatiyi de artırıcı etki sağlıyor. Bunun yanında inci takıların bilgelik verdiğine inanılıyor. Tüm bunların yanında incinin, sindirim hastalıklarının tedavisine iyi geldiği, konsantrasyonu artırdığı ve mide rahatsızlıklarının tedavisinde olumlu etki sağladığı düşünülüyor. 
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X