HİPP Bakım Ürünlerine Dair Merak Edilenler

HİPP Pazarlama Müdürü Emine Arslan, markanın ürünlerine dair soruları cevapladı.

 

 

HİPP Bakım Ürünlerine Dair Merak Edilenler
Yayın Tarihi: 11.01.2021 16:36:00

HİPP Pazarlama Müdürü Emine Arslan

 
Hipp uzun yıllardır aramızda olan bir marka ve gün geçtikçe de kaliteli ürünlerini daha çok kişiye ulaştırmaya devam ediyor. Bu anlamda henüz sizinle yeni tanışan anne adaylarına, HiPP Babysanft Bakım  ürünlerinden biraz  bahseder misiniz?

HİPP beslenme ürünleri gibi kozmetik ürünleri de ilk üretilirken öncelikle kendi bebeklerinin kullanabileceği kalitede ürün geliştirmeyi amaç edinmiş. Bir bebeğin doğumdan sonra ihtiyacı olan sadece beslenme değil bakım ve temizlik ürünleri olduğunu düşünerek bu hassas konu da da yasaların izin verdiği en güvenilir ham maddeler ile yok konsepti yaratmış. Gerektiği kadar çok, yeterince az bileşenle Babysanft ürünlerini üretmiş. Paraben ve PEG gibi petrol türevi kimyasallardan uzak; mineral ve esansiyel yağ içermeyen böylelikle alerji riskini minimize eden ürünleri mutlaka denemelerini tavsiye ediyorum.

Ürün gamınızda neler var? HiPP Babysanft bakım ürünlerinin özeliklerini anlatır mısınız?

Bir bebeğin doğumdan sonra ihtiyacı olan Şampuandan, pişik kremine ıslak mendilden güneş kremine kadar ihtiyacı olan tüm ürünler mevcut. Nemlendirici süt losyon ve masaj için yağ, banyoyu sevdirmek için banyo köpüğü, el yıkama alışkanlığı için el yıkama köpüğü ve dünyada bir ilk olan çocuklar için organik dudak nemlendiricisi  gibi özel ürünlerde mevcuttur. Bu yıl hamilelerimiz için de harika ürünler var. Ayrıca güneş ürünleri serimizi de kullanım kolaylıkları açısından çeşitlendiriyoruz.

Bebekler en hassas konulardan, dolayısıyla ürünlerin kalitesi oldukça önemli. Bir Alman markası olan Hipp’i diğerlerinden ayıran özellikleri neler?

Kozmetik ürünlerde alerji riskine sebep olacak bileşenler önemlidir. Tüm bu içerikten yoksun bileşime sahip mümkün olan en az ham madde ile beklenilen etkiye sahip ürünlerdir. PEG ve parabensiz nadir markalardan biridir. Ürünlerimizin çoğu Vegan ürünler ve özellikle bu konuda hassas anne ve babaların ihtiyaçları doğrultusunda özenle üretilmiş.  Artık ürün kalitesi kadar ambalaj kalitesi ve malzemesi de bizim için çok önemlidir deyip mikroplastikten yoksun ambalajlar ile ürünlerimizi üretiyoruz. Bizim için doğaya verdiğimiz değer çok kıymetli ve bunu sürdürülebilir kılmak da ayrıca önemli.

Bebek söz konusu olduğunda kullanılan ürün ne olursa olsun anneler için güven büyük önem taşıyor. Hipp, gıda tarafında bu güveni başarmış markalardan biri. Kozmetik alanda da Türkiye pazarında ‘Kozmetik’ alanda bilinirliliğiniz ne durumda?

Kozmetik ürünler HİPP’te beslenme ürünleri gibi eski bir geçmişe sahip olmamasına karşın , kalite ve ürün içeriği tüketicilerden çok olumlu geri dönüşler alarak hızlı bir şekilde yayıldı. Aslında her HİPP gıda ürünleri kullanıcısı anneler, bizim için bir referans. Özellikle bazı temel ürünleri başta ıslak mendil gibi Benzin istasyonları gibi kolay ulaşılabilir noktalarda satışa sunarak tüketiciye destek oluyoruz.

Annelere bebeklerinin cildi için ürün alırken nelere dikkat etmeleri gerektiğine dair tüyolar verebilir misiniz?

Bebeklerin beslenmesi kadar cilt bakımı da çok önemli ve özel. Bir bebek cildi yetişkin cildine oranla 5 kat daha ince ve hassas . Bu sebeple ürün içeriği de çok önemli. Özellikle kimyasal içerikler ileriki yaşlarda cilt kanseri ve alerji riskini de tetiklediği bilinirken ürün alırken petrol türevi PEG  ve paraben içermeyen, mineral yağ ve esansiyel yağdan arındırılmış içerikde ürünler tercih etmek önem kazanıyor.
 
Hedef kitlenizi nasıl tanımlarsınız?

Organik hammaddenin önemini bilen, ileri teknoloji ile üretilmiş kaliteli ürünleri kullanmayı tercih eden , sağlıklı nesillerin yetişmesi için ilk basamağın sağlıklı bebek beslenmesi ve bakım ürünlerini kullanmak olduğunu düşünen tüm anne ve anne adayları hedef kitlemiz .
 
 
 
 
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X