Hormonal Bozukluğun 5 Belirtisi

Bazen kendinizi enerjisiz ve tembel hissedebilirsiniz. Ancak, tembelliğin sebebi kimi zamanlarda sadece mevsim değişiklikleri değildir. Eğer bu tembelliğe bazı semptomlar da eşlik ediyorsa hormonal bozukluğun bir göstergesi olabilir.

 

Hormonal Bozukluğun 5 Belirtisi
Yayın Tarihi: 21.03.2019 09:00:00
1.Sivilce
Yüzünüzde oluşmaya başlayan sivilceler tüm bedeninize yayılmaya başladıysa dikkatli olmanızda fayda var. Hormonal dengesizliğin ana semptomlarından biri, aknelerdir.

2. Saç Dökülmesi
Gün içerisinde veya duş esnasında saçlarımızın dökülmesi olağandır. Ancak saçlarınızda dökülmeden dolayı bazı boşluklar görmeye başladıysanız bunu göz ardı etmemelisiniz.
 
3. Düzensiz Regl
Strese ve beslenmeye bağlı bazı koşullarda regl gecikmesi yaşanabilir. Ancak bu çok sık ve uzun aralıklarla yaşanıyorsa mutlaka bir doktora görünmelisiniz.
 
4. Kilo Alıp Verme
Kilo kaybı genellikle hormonlarla ilgilidir. Hormonlar iştahınızı ve metabolizma hızınızı yüksek oranda etkiler. Bu etki kilo kaybıyla sınırlı değildir, aksine bariz bir kilo alımı da yaşanabilir.
 
5. Sürekli Uykulu Hissetme
Günlük rutinlerinizdeki bazı şeyleri yapmak için gerekli enerjiyi kendinizde bulamıyor ve sürekli uyumak istiyorsanız hormonal bozukluk yaşıyor olabilirsiniz.
 

Bu işaretlerin birkaçını birlikte yaşıyorsanız muhakkak doktora görünmenizi öneriyoruz. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X