House of DIV`in `Mimarı` Gülşah Sürel Erdem

House of DIV, 20 yıllık mimar Gülşah Sürel Erdem`in kurduğu, ağırlıklı olarak mücevherden oluşan bir marka.. Ağırlıklı olarak diyoruz, çünkü ev ve modaya dair tasarımlar da koleksiyonda mevcut. Gelin, bu şık ve zarif tasarımlardan oluşan markayı biraz daha yakından inceleyelim..

 

 

House of DIV`in `Mimarı` Gülşah Sürel Erdem
Yayın Tarihi: 12.01.2016 16:31:00

-Öncelikle ismi soralım: House of DIV ismi nasıl ortaya çıktı?

Bir gece, okuduğum bir kitaptan… Div sözcüğü geçiyordu. Sayfanın altındaki yıldızlı açıklamada "Div: Parlayan, ışıldayan, ışığı yansıtan. Diva’nın kökü" yazıyordu. Div’e böyle karar verdim. `House of’ kalıbı da logoda yer alan ve mimarlık tarihinde ilk ev olarak kabul edilen Megaron planına gönderme yapıyor. 

-Biraz daha başa dönelim o halde.. 20 yıllık mimarsınız; tasarımcı olmak, bu kararı vermek sizin için cesur bir adım mıydı?

İtiraf etmeliyim ki, bunca yıl üzerine kariyer değişikliği cesur bir adımdı. Tasarım süreci benzer olmasına karşın, kullanıcı açısından büyük bir fark var. Mimarlık yaparken hayal satın alıyor, burada ise gerçek bir şeye dokunuyor. Tasarım sürecinde özgür olduğumda çok daha özgün parçalar ortaya çıkarabiliyorum.

-Tasarımlardan söz etmişken; tasarımlarınız oldukça minimalist ve zarif parçalardan oluşuyor... Daha farklı koleksiyonlarınız olacak mı, yoksa bu minimalizm markanın kimliğini mi oluşturuyor?

Şu anda dört koleksiyonumuz var: Megaron, Knots of Love, Cycle of Life ve White Scenes. Yeni koleksiyonumuzla birlikte beş ayrı tema olacak. Her birinin isimlerine de gizlenmiş olan farklı hikayeleri var. Ortak bir tanımlama yapmam gerekirse;  zamansız, elegant, özgün ve sembolize edilmiş olmaları House of DIV koleksiyonlarının kimlik özellikleri.

-Sembolleri ve mitolojik hikayeleri de tasarımlarınız arasında görüyoruz. Mitolojiye ayrı bir ilginiz var mı?

Sembolizme ve kutsal geometriye sonsuz bir ilgim var. Tasarımlarımda altın oranı kullanıyorum.

-Ev aksesuarları, çanta vs. dışında da koleksiyonlarınızı genişletmeyi düşünüyor musunuz?

En büyük idealim House of DIV markalı saat, kalem ve parfüm….

-Güzel bir noktaya değinmişim o halde! Umarım en kısa sürede gerçekleştirirsiniz bu hayalinizi... Yeni koleksiyonunuz çıkmak üzere; bize biraz ipucu verebilmeniz mümkün olur mu?

Tabii, memnuniyetle… Tam bir yıldır üzerinde çalışıyoruz. 11 Şubat’ta yapacağımız bir lansman ile tanıtacağız. Topkapı Sarayı’nda sergilenen ve bence grafik sanatının zirvesi denilebilecek bir parçadan ilham aldım. Hikayesi, felsefesi ve geometrisini çağdaş bir şekilde yorumlayarak yeni koleksiyonumuzu hazırladım.

-Görmek için sabırsızlanıyoruz! Peki House of DIV ürünlerini nerelerde bulabiliriz?

Fulya, Polat Tower no.415 İstanbul adresindeki showroomumuzda tüm ürünlerimiz satışta. Yakında kendi online satış sitemiz de aktif olacak. Ayrıca Beymen, Edwards, AlwaysFashion, Lidyana gibi farklı noktalarda farklı ürünlerimiz ile karşılaşabilirsiniz.

-Son olarak Trendus okurları için söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Giorgio Armani’nin bir sözüyle yanıt vermek istiyorum buna. ‘Elegance is not about being noticed, it’s about being remembered.’. Farkedilmek değil, akılda kalmak….


FOTO GALERİ

FOTO GALERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

Haber: Ezgi Kamadan  |  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X