Instagram Canlı Yayını Kolaylaşıyor

Popüler sosyal medya platformu Instagram, bugün geçtiğimiz aylarda kullanıma sunduğu konuklu canlı yayın özelliğine güzel bir güncelleme yaptı.

 

 

Instagram Canlı Yayını Kolaylaşıyor
Yayın Tarihi: 23.11.2017 01:40:00
Artık bir arkadaşınız canlı yayın açtığı zaman yayına katılmak için ona istek gönderebiliyorsunuz. Daha önce yayını açan kişi üzerinden yürüyen bu özellik yeni süreçte daha kullanışlı hale gelmiş görünüyor. Müsait olan arkadaşlar yayına katılmak için yayın sahibine istek atıyor ve kabul edildikleri zaman iki kişili yayına başlanıyor. Yayını açan kişi istediği anda izin verdiği arkadaşını yayından çıkartabiliyor. Yayın sırasında kaç tane katılma teklifi geldiği ise alt tarafa yerleştirilen simge üzerinden gözler önüne serililiyor. Bu sayede yayıncı, arkadaşları arasında hızlı geçişler gerçekleştirebiliyor.
 
Facebook’un popüler platformu iki kişinin katılımıyla canlı yayınları çok daha etkili hale getirmiş durumda. Yayınları her zaman olduğu gibi bittikten sonra “Hikayeler” içerisine atan şirket, burada yeni özellik için farklı bir simge kullanıyor. Normalde tek bir “Hikaye” simgesi kullanan platform, çoklu yayınlarda bunu ikiye katlıyor. Bu sayede yayının iki kişi tarafından yapıldığı herkese gösterilmiş oluyor. Yeni güncelleme hem iOS hem de Android tarafında yapılmış durumda. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X