Instagram Fenomeni Olmak Artık Çok Kolay

Mediakix‘in gerçekleştirdiği deney fenomen olup sponsorluk anlaşması kazanmanın ne kadar kolay olduğunu gözler önüne seriyor.

 

 

Instagram Fenomeni Olmak Artık Çok Kolay
Yayın Tarihi: 14.08.2017 20:59:00
Bu sosyal medya deneyi için iki farklı Instagram hesabı açıldı. calibeachgirl310 isimli hesap için bir modelle anlaştılar. Bir günlük bir çalışmayla onun farklı ve güzel fotoğraflarını çektiler. Yaz havasının hissedildiği fotoğrafların çoğu sahil ortamında. Diğer hesap ise wanderingggirl oldu. Bu hesap için fotoğraf çekimi yapma zahmetine girmediler. Paylaşılan görselleri tamamen fotoğraf stoğu hizmeti veren sitelerden aldılar. Hesapların sahte olduğu anlaşılmasın diye her gün bin takipçi satın alarak başladılar. Ardından Instagram’ın 15 bin takipçiye kadar sorun çıkartmadığını fark ettiler. Bin takipçi başına 3 ila 8 dolar arası bir ödeme yaparak kısa sürede istenen takipçi sayısına ulaştılar. Ardından yorum ve beğeni satın almaya başladılar. Hesaplar istenen takipçi sayısına ulaştığında sponsorluk almak üzere harekete geçtiler. Paylaşılan bilgilere göre iki farklı hesap toplamda dört ayrı sponsorluk elde etmeyi başardı. Kimse onların Instagram’a ne zaman katıldığını veya takipçilerinin kim olduğunu sorgulamıyordu. Üstelik fazla takipçiye sahip olmak, gerçek kullanıcıların da bu hesapları takibe almasını sağlıyordu.
 
Deneyi için açılan hesaplar daha ilk aşamada paylaşım başına 100 dolarlık bir kazanç elde etmeyi başardı. Bu deney internet dünyasında fenomen olmanın ne kadar kolay olabileceğini gözler önüne seriyor.
 
calibeachgirl310 ile ilgili görsel sonucu



 

 




EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ



TRENDUS LOOKBOOK



Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X