Instagram Hikayeleri Nasıl Gizlenir?

Her geçen gün daha fazla insanın kullandığı bu özellik kimi zaman can sıkıcı olaylara neden olabiliyor. Bunun önüne geçebilmek için paylaştığınız hikayeleri kimlerin görmesini istiyorsanız ona göre ayarlama yapmanız mümkün!

 

 

Instagram Hikayeleri Nasıl Gizlenir?
Yayın Tarihi: 28.11.2017 23:54:00
Paylaştığınız hikayeleri görebilecek kullanıcıları seçmek aslında Instagram’ın temel ayarları arasında yer alıyor. Özelliği kullanabilmek için önce profilinizi açmanız ve ekranın tepesinde yer alan üç nokta simgesine basmanız gerekiyor. Ardından Hesap başlığı altında yer alan Hikaye Ayarları seçeneğini buluyorsunuz. Bu kategorinin en başında “hikayeyi gizle” seçeneği yer alıyor. Altında ise bir sayı görünüyor. Eğer daha önce kimseyi engellemediyseniz burada 0 rakamı yer alıyor. Onun üstüne bastığınızda sizi takip eden hesapları görüyorsunuz. Bunlar arasından istediklerinizi seçiyorsunuz. Ardından sağ üst köşedeki onaylama işaretine basarak ayarları kaydediyorsunuz.
 
Bu noktada belirtmekte yarar var, bu özellik kullanıcıların profilinize erişmesine engel olmuyor. Bahsi geçen hesaplar paylaştığınız fotoğrafları görebiliyor ve beğeni bırakabiliyor. Sadece hikaye paylaştığınızdan haberdar olmuyor. Takip ettiği tüm hesapların hikayelerini izlese de, sizinki onlar arasında çıkmıyor. Bu da arkadaşların triplerinden veya ailenin eleştirilerinden kaçınmak için oldukça pratik bir yöntem olmasıyla dikkat çekiyor. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X