Instagram'dan Fenomenlere Sıkı Kontrol

Hızlı ünlü olmanın en kolay yolu olan takipçi satın alma Instagram fenomenleri için sona erecek.

 

 

Instagram'dan Fenomenlere Sıkı Kontrol
Yayın Tarihi: 5.07.2017 11:38:00
Sosyal medya üzerinde fenomen olmak yeni nesil için en cazip “iş olanaklarından” biri. Para kazanmanın en hızlı ve etkili yolu olarak görüldüğü ise şüphesiz. Sosyal medyada gündem olmak için yapmadığı kalmayan YouTube yayıncılarından Twitter fenomenlerine kadar uzanan listede organik büyüme sağlamak ise artık o kadar kolay değil. Hızlı ünlü olmanın en kolay yolu olan takipçi satın alma ise en azından Instagram fenomenleri için sona erecek gibi görünüyor.
 
Esasen sadece Instagram değil, Twitter, YouTube gibi sosyal medyanın pek çok alanında parasını verip takipçi satın alabilir, bir gecede binlerin takip ettiği bir yeni medya fenomeni olabilirsiniz. Hatta sadece takipçi değil, beğeni ve yorum dahi satın almak mümkün. Sonrası ise daha da basit. Elinizdeki tüm o sahte istatistik ve etkileşimle herhangi bir sponsorluk ayarlayarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Zira reklam verenler ne yazık ki işin altını araştırma konusunda o kadar da başarılı değil.
 
Instagram ise şimdilerde sahte fenomenlerin kendi platformu üzerinde haksız kazanç elde etmesini engellemek için elinden geleni yapıyor. Geçtiğimiz haftalarda Instagress, InstaPlus ve PeerBoost gibi üçüncü parti site ve uygulamaların erişimini engelleyen Instagram, sahte fenomenlerin bu tarz servislere erişimini kısıtlıyor. Ancak bununla sınırlı kalmıyor elbette, bir adım daha ileri giden platform artık onlarca hashtag girilen fotoğrafların da aramalarda ya da Keşfet kısmında çıkmasını engelleyecek. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X