Intimissimi'den Sürdürülebilir Yeşil Koleksiyon

Intimissimi, Recycle Project isimli projenin 10. yılına özel, çevre dostu, sürdürülebilir kumaşlardan tasarlanan mini bir koleksiyon hazırladı.

 

 

Intimissimi'den Sürdürülebilir Yeşil Koleksiyon
Yayın Tarihi: 1.03.2020 10:34:00
İlkbahar-yaz 2020’ye özel hazırlanan Green Collection, sertifikalı materyeller ile üretilen iç giyim, pijama ve trikolardan oluşuyor.
Çevreye zarar vermeyen ürünlerden tasarlanan Green Collection’da tüm elyaflar tedarikçiler tarafından sertifikalı:
  • Qnova® teknolojisi ile geri dönüştürülmüş Fulgar marka poliamit elyaftan elde edilen dantel (rejenere hammaddelerden üretilen sürdürülebilir bir elyaf)
  • Bluedesign® tarafından sertifikalı ipek
  • Lenzing ve bamboo materyellerinden elde edilmiş modal elyaf: her biri yenilenebilir, sürdürülebilir ahşap materyellerden elde edilmiş.
Yukarıda listelenen her materyel alınan ürünün üzerinde belirtilmiş. Intimissimi, ayrıca ürünlerin yumuşaklık, nefes alabilirlik gibi diğer özelliklerini de belirtiyor.
Intimissimi’nin ilk Green Koleksiyonu iki ana temaya ayrılıyor; Garden Fairy isimli mini koleksiyon body’ler, iç giyim takımları ve Qnova® teknolojisi ile geri dönüştürülmüş Fulgar dantellerden oluşuyor. Rare Beauty isimli kapsül koleksiyonu ise Bluedesign® tarafından sertifikalı ipek sütyenler, alt giyimlerden oluşuyor.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X