iPhone 7 Dünyanın En Çok Satan Telefonu Oldu

Araştırma şirketi Strategy Analytics amiral gemisi telefonların satışlarıyla ilgili önemli bilgiler paylaştı.

 

iPhone 7 Dünyanın En Çok Satan Telefonu Oldu
Yayın Tarihi: 21.08.2017 18:28:00
Strategy Analytics’in mayıs ayında paylaştığı verilerde iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın en çok satan telefon olduğu ortaya çıkmıştı. Araştırma şirketinin yeni verileri bu bilgileri onayladı ve her iki telefonun da dünyanın en popüler telefonları olduğu açıklandı. Bu yılın ikinci çeyrek verilerine göre iPhone 7 ikinci çeyreğinde 16,9 milyon, iPhone 7 Plus ise 15,1 milyon sattı.

Android telefonlara baktığımızda ise Samsung Galaxy S8 üçüncü sırada yer aldı. 10,2 milyon sevkiyat gerçekleştirdiği belirtilen Samsung’un 9 milyon Galaxy S8+ sevkiyatı gerçekleştirdiği ifade ediliyor. Bu arada hatırlatmakta yarar var. Bir diğer araştırma şirketi IHS Markit’in geçtiğimiz yıl paylaştığı verilerde iPhone 6s’in dünyanın en popüler akıllı telefon olduğu açığa çıkmıştı. Apple’ın eylül ayında tanıtması beklenen iPhone 8 modeliyle de bu başarısını sürdürmesi bekleniyor.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X