iPhone'unuz Neden Yavaşlıyor?

Eski iPhone'unuzun iOS güncellemelerinden sonra yavaşlamasının nedenlerinden biri bulunmuş olabilir...

 

iPhone'unuz Neden Yavaşlıyor?
Yayın Tarihi: 20.12.2017 15:05:00
Eskiyen iPhone'ların gelen iOS güncellemeleri sonrasında performansının adeta yerlerde sürünmesi, Apple cihaz kullananların ortak şikayetleri arasında. Birkaç gün önce Reddit'te ortaya atılan bir iddia, Apple'ın pili eskiyen cihazları bilerek yavaşlattığını ileri sürüyordu. Bunun üzerine harekete geçen Geekbench, binlerce iPhone'dan topladığı verileri yakından inceledi.
 
Geekbench'in bulguları, yazılım güncellemeleri ve eski pillerin kötü performansla ilişkisinin olabileceğini söylüyor. iOS'un farklı sürümlerini kullanan iPhone 6S'lerin hız verilerini inceleyen site, iOS 10.2'li iPhone'ların kararlı biçimde yüksek puanlar aldığını, iOS 10.2.1 ve 11.2'de ise sonuçların vasatın altına düştüğünü gördü. Geekbench'in vardığı sonuç ise şu oldu: Apple'ın yazılımda yaptığı ayarlama, iPhone'un pili eskidikçe telefonun performansını düşürüyor, böylece pilin çok çabuk tükenmesinin önüne geçiliyor. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X