Japonya Medya Sanatları Festivali İstanbul`da

Pera Müzesi, “Ikuo Hirayama-Türkiye, Batıyla Doğu Arasında Bir Kültür Kavşağı” ile “Japonya Medya Sanatları Festivali İstanbul`da 2010” sergilerine ev sahipliği yapacak.

 

Japonya Medya Sanatları Festivali İstanbul`da
Yayın Tarihi: 30.07.2010 13:03:00

Pera Müzesi, 6 Ağustos ile 3 Ekim arasında “Ikuo Hirayama-Türkiye, Batıyla Doğu Arasında Bir Kültür Kavşağı” ile “Japonya Medya Sanatları Festivali İstanbul'da 2010” başlıklı sergilere ev sahipliği yapacak.

120 senelik dost

Türkiye’nin 120 senelik dostu Japonya’nın sanatını, gelenekselden moderne, çağdaştan güncele tüm renkleriyle ülkemiz sanatseverleriyle buluşturuyor.

Pera Müzesi’nin 3. katında yer alacak “Ikuo Hirayama - Türkiye, Batıyla Doğu Arasında Bir Kültür Kavşağı” başlıklı sergi, Nihonga resminin büyük ustası, Japonya’nın yetiştirdiği en saygın sanatçı ve bilimadamlarından Ikuo Hirayama’nın 38 resminden oluşuyor. Yaşamının önemli bir bölümünü Batı’yla Doğu’yu bağlayan İpek Yolu’nu resmetmeye adamış, Japonya’nın ilk Unesco İyiniyet Elçisi olan sanatçının Japonya’da kendi adını taşıyan bir müzesi var.
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X