Japonya’da Herkes Onu Konuşacak: Deniz Erden

Klasik Batı müziğini Türkiye coğrafyasıyla harmanlayarak müzik tarihine adını altın harflerle yazdırmış Adnan Saygun, Ulvi Cemal Erkin ve Hasan Ferid Alnar’ın besteleri; kendilerinden 50 yıl sonra Japonya’ya, genç ve umut vadeden piyanist Deniz Erden ile uzanacak!

 

 

Japonya’da Herkes Onu Konuşacak: Deniz Erden
Yayın Tarihi: 10.08.2019 11:36:00
Ortaokul ve lise yıllarında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano bolümüyle genç yaşta başlayan müzik eğitimini, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano bölümünde tamamladığı lisans ve yüksek lisans eğitimleriyle taçlandıran Deniz Erden, Türk bestecilerin ezgilerini, Japon müzikseverlere hissettirmeye gidiyor!
 
Dünya Prömiyeri
 
Müzik dünyasında yeteceğiyle önümüzdeki dönemde sıkça adından bahsettirecek olan Deniz Erden, klasik Japon müziğinin çağdaş sanatçıları Hideki Kozukura ve Akira Nishimura’nın eserlerine konserde yer verecek. Bununla beraber, Japon besteci Haruyuki Suzuki’nin Ringlet parçasını da ilk kez bu konserde çalarak eserin dünya prömiyerini gerçekleştirecek.
 
Japonya sonrası Türkiye’nin farklı yerlerinde düzenlenecek konserlerle, bu kez Türkiye’deki müzikseverler bu Japon bestecileri ülkemizde dinleyebilecekler.
 
Sarı Gelin Sürprizi!
 
18 Kasım’da Tokyo, 20 Kasım’daysa Nagoya da gerçekleşecek iki konserde Japon müzikseverleri bir de sürpriz bekliyor. Farklı yorumlarıyla müzik severleri geniş bir yelpazede etkilemiş, son olarak Fazıl Say’ın yorumuyla klasik müziğe kazandırılan Sarı Gelin parçası da Deniz Erden’in repertuarında yer alıyor.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X