Jeanne d`Arc`ta Çocuklara Özel Sergi

Can Çocuk ve İstanbul Saint-Michel Lisesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şerefine Can Çocuk Yayınları`nın kuruluşundan bu güne kitaplarına resimleriyle hayat veren çizerlerini büyük bir sergide biraraya getiriyor.

 

Jeanne d`Arc`ta Çocuklara Özel Sergi
Yayın Tarihi: 6.04.2015 15:10:00

Erdal Öz’ün 1981 yılında 30 kitapla yola çıkarak kurduğu Can Çocuk dünya çocuk edebiyatının önemli yapıtlarını Türkçemize kazandırırken T��rkiye’de çocuk edebiyatının gelişimine öncülük etti. Türk edebiyatının önemli yazarlarını bünyesinde topladı ve bugüne kadar yerli ve yabancı dört yüzü aşkın kitap yayımladı. Yayınevi 30 yılı aşkın bir süredir, her yaştan çocuklar için “Birlikte Okuyalım, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı, Klasik Türk ve Dünya Edebiyatı, Destanlar ve Masallar, Heyecanlı Kitaplar, Meraklı Kitaplar, Biyografi, İlk Okuma Kitapları ve Yaratıcı Okuma Dizisi” olmak üzere dokuz ayrı başlık altında eserler yayımlıyor. 

Yayınevinin bastığı ilk otuz çocuk kitabın arasında; Beyaz Yele, Şişkolarla Sıskalar, Uçan Sınıf, Pippi Uzunçorap, Pal Sokağı Çocukları, Küçük Kara Balık ve Charlie`nin Çikolata Fabrikası gibi eserler vardı. Bugün bu kitaplar, tam anlamıyla birer klasik durumunda ve kuşaktan kuşağa okunuyor.

İşte Saint-Michel Lisesi’nin ünlü sergi salonu Jeanne d’Arc’ta bugüne dek yayımlanan bu kıymetli kitapların kapaklarını ve iç sayfalarını süsleyen 28 sanatçının eserleri sergilenecek.

Sanatçılar arasında; An-su Aksoy, Behiç Ak, Burcu Yılmaz, Can Göknil, Canan Barış, Claude Leon, Elif Deneç, Ferit Avcı, Ferruh Doğan, Gözde Bitir, Huban Korman, İsa Çelik, Kutlay Sındırgı, Meltem Şahin, Mert Tugen, Mustafa Delioğlu, Nuray Çiftçi, Özge Ekmekçioğlu, Reha Barış, Saadet Ceylan, Sedat Girgin, Sema Ilgaz Temel, Sernur Işık, Şahin Erkoçak, Tan Oral, Uğur Altun, Vaghar Aghaei, Yusuf Tansu Özel bulunuyor. 

Ülkemizin en güzel ve anlamlı bayramlarından biri olan 23 Nisan - Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şerefine sunulacak bu seçki dünün ve bugünün çocuklarını, gençlerini ve yetişkinlerini aynı umutlar çevresinde birleştiriyor; daha renkli, adil, özgür, neşeli ve yaratıcı bir dünya. Zihnin ve kalbin rengârenk hafızasını aralayan bu pencere hepimize sihirli bir dünya vadediyor.

 

Açılış ve kokteyl : 22 Nisan Çarşamba 2015 saat:19:00

Sergi süresi : 22 Nisan- 17 Mayıs 2015

Adres : Saint-Michel Lisesi Jeanne d’Arc Salonu - Abide-i Hürriyet Cad. no:17 Şişli(Metro Osmanbey)

Sergi ziyaret saatleri : Hafta içi 09:00-17:00 / Cumartesi 10:00-17:00

 

FOTO GALERİ

FOTO GALERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X