Kalbinizi Korumak İçin Bunları Yiyin

Spermidin adlı maddeden zengin gıdaları tüketmek kalp sağlığını koruyor.

 

Kalbinizi Korumak İçin Bunları Yiyin
Yayın Tarihi: 22.11.2016 21:36:00
Avusturya’daki Graz Üniversitesi’nde bilim insanlarının araştırmasına göre vücutta birçok hücrede yoğunluğu farklı olarak bulunan spermidin adlı maddeden zengin gıdaları tüketmek kalp sağlığını koruyor. Araştırmada çıkan diğer sonuçlara göre spermidin desteği tuzdan zengin diyetle beslenen farelerde de kan basıncını azaltıyor. Hücreler için gerekli olan enerjiyi sağlayan ATP’yi yükseltiyor ve kalp büyümesi ile fonksiyon kaybını önleyerek kalp yetersizliğinin ilerlemesini geciktirerek ömrü uzatıyor.
 
Beslenirken yüksek oranda spermidin alan insanlarda tansiyon düşük oluyor ve kalp-damar hastalıkları daha az görülüyor. Spermidin adı verilen madde başta; Peynir, bezelye, soya fasulyesi, greyfurt, buğday tohumu, karnabahar, tavuk karaciğeri, mısır, nohut ve mantarda yoğun olarak bulunuyor. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X