Karın Yağlarından Kurtulmanız İçin 3 İpucu

Doğru besleniyor ve aylardır egzersiz yapıyorsunuz, hatta hedeflediğiniz kiloya ulaştınız ancak karın bölgeniz hala istediğiniz gibi değil mi?

 

Karın Yağlarından Kurtulmanız İçin 3 İpucu
Kaynak: Getty Images  |  Yayın Tarihi: 11.07.2016 09:58:00
Karın egzersizleri, doğru mu? Ne yazık ki dünyadaki hiçbir crunch sizin orta bölgenizi inceltmez. Crunch hareketleri, yağ katmanının altındaki kasları uzatır; siz yağlı katmanı ortadan kaldırmadıkça da o kaslar ortaya çıkmaz. Yağlardan ancak bölgesel olarak değil, bir bütün olarak kurtulabilirsiniz. Bunun en iyi yolu ise kardiyodan geçer.

Eğer egzersiz planınınız sizi bu hedefe ulaştırmadıysa gözden geçirmenizde fayda var. Kardiyo yaparken koşu, yüzme, halatla tırmanma, yürüyüş veya etkisi hızlı olan kardiyo sınıfları gibi en çok kaloriyi yakacağınız egzersizlere yönelmelisiniz. Tüm bu egzersizler genel yağ yakımınızı hızlandıracaktır.

Karın bölgenizdeki yağları beslenmenizi düzenleyerek de inceltebilirsiniz. Paketlenmiş kurabiye, kraker, margarin, granola barları gibi trans yağ içeren besinlerden uzak durmanızda fayda var. Onların yerine avokado, kabuklu besinler, tohumlar ve zeytin yağı gibi faydalı yağlara yönelmelisiniz. Bunların yanı sıra yabanmersini, ananas, yağ oranı düşük süt ve süt ürünleri, yeşil yapraklı besinler gibi yağ yakımını hızlandıran besinleri menülerinize mutlaka dahil etmelisiniz.

Stres de karın bölgenizdeki yağlanmayı artıran etkenlerden biri. Yoga, meditasyon, masaj, köpüklü banyo gibi farklı rahatlama teknikleri ile stresi ve dolayısıyla yağları hayatınızdan uzak tutabilirsiniz.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X