Kate Middleton yoga yaparak zayıfladı

Doğum yaptıktan bir ay sonra mutfak alışverişi yaparken görüntülenen Kate Middleton`ın diyet yapmadığı ve yogayla zayıfladığı ortaya çıktı. Peki yoga hamilelik kilolarının verilmesinde ne kadar yardımcı oluyor? İşte Middleton`ın zayıflığı ve hamilelik yogası hakkında bilmeniz gerekenler.

 

 

Kate Middleton yoga yaparak zayıfladı
Yayın Tarihi: 30.08.2013 08:48:00

Her yaptığı ve her giydiğiyle olay olan Cambridge Düşesi Kate Middleton, şimdi de hamilelik yogasının tekrardan meşhur olmasına yardımcı olacak gibi görünüyor. Doğum yaptıktan bir gün sonra Prens George`la birlikte kameralar karşısına geçen Kate, doğum sonrası göbeğiyle dikkat çekmişti. Uzmanlar, normal doğum sonrası doğal olanın karında şişlik olduğunu belirtirken Middleton`ın gerçek bir kadını temsil ettiğini, mankenlerin sağlıksız hamilelikler geçirdikleri için doğumdan hemen sonra dümdüz bir karına sahip olduklarını vurgulamışlardı.

Sağlıklı yaşama olan tutkusuyla bilinen güzel Düşes, bu eleştirilere önem vermiş olacak ki doğumundan tam bir ay sonra eskisinden daha da güzel bir fizikle kameralara yakalandı. Market alışverişi sırasında görüntülenen Middleton, sade şıklığı ve fit vücuduyla herkesin beğenisini topladı. Yeni doğum yapan anneye yakın bir kaynak Middleton`ın bebeğini emzirdiği için asla diyet yapmadığını, kiloları yogayla verdiğini açıklaması üzerine " Hamilelik yogası" hakkında ufak bir araştırma yaptık.

Peki nedir hamilelik yogası?


Kökleri çok eskilere dayanan hamilelik yoğası, hamilelik süresi boyunca bedensel ve ruhsal sıkıntılara çözüm üreterek anne adayını sakinleştiriyor. Normal yogaya göre çok daha dikkatli hareketlerle uygulanan hamilelik yogasında duruş, nefes alma ve konsantrasyon üzerine kurulu bir teknikle kilo alımını en aza indirgeyerek, anne adayının beslenme alışkanlığının düzenlenmesine yardımcı oluyor.

Kişisel gelişim için bir egzersiz programı olmayan hamilelik yogası, içinde bulunduğunuz yeni durumu kabul etmenize yardımcı oluyor.

Hamilelik yogasının faydaları:


Gebelik süresince yapılan yoga ile fiziksel kondisyonunuz korunur ve duruş bozuklukları en aza indirgenir. Yapılan hareketlerle solunum ve dolaşım sisteminiz güçlendirilerek çok daha kolay doğum yapmanız için zemin hazırlanır. Yoga, bulantılarınızı en aza indirgeyerek sıkça hissettiğiniz krampalarınızı en aza indirger ve doğum kanalındakı gerginliği hafifletir.

Doğum sonrasında ne zaman yogaya dönülür?


Doğum yaptıktan 40 gün sonra yogaya geri dönebilirsiniz. Uygulanacak yeni programla doğum sonrası duruş bozukluklarınız düzeltilirken, karın kaslarınız ve rahminiz de belirli egzersizler sayesinde kısa sürede toparlanır.


FOTO GALERİ

FOTO GALERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

Haber: Ayşe Billur Özer  |  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X