Kirli Sakal Beğenisi Değişti

Yapılan yeni bir araştırmanın sonucuna göre kadınlar, kısa süreli ilişkiler için kirli sakallı erkekleri tercih ediyor ancak gür sakallı erkekleri "eş adayı" olarak görüyor.

 

Kirli Sakal Beğenisi Değişti
Kaynak: Getty Images  |  Yayın Tarihi: 18.12.2016 18:07:00
Ozy internet sitesinde yayınlanan habere göre kadınlar, sakallı erkeklerin daha olgun ve sosyal yönden baskın olduğunu, bu nedenle uzun süreli ilişkiler ve çocuk yetiştirme konusunda daha başarılı olduğunu düşünüyor. Queensland Üniversitesi'nin araştırması, kadınların sakallı erkeklerle uzun süreli düşündüğünü ortaya koydu.
 
Araştırmacılar, erkekleri sakalsız, sakal uzama aşamasında ve sakallı tarzlarda fotoğrafladı. Photoshop ile yüz hatlarını daha feminen ya da maskülen olacak şekilde değiştirdi. 3 gruba ayrılan kadınlardan erkeklerin farklı hallerine 0 ila 6 arası bir puan vermeleri istendi. Kadınların çoğu, kirli sakallı erkekleri kısa süreli ilişkiler, gür sakallı erkekleri uzun süreli ilişkiler için tercih edeceklerini belirttiler.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK

EN POPÜLER ERKEK MODASI HABERLERİ
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X