Libidonuzu Düşüren 5 Alışkanlık

Bazı alışkanlıklar var ki daha önce hiç libidonuzu etkileyeceklerini düşünmemişsinizdir.

 

Libidonuzu Düşüren 5 Alışkanlık
Yayın Tarihi: 25.01.2019 17:07:00
1# Omega- 3 Tüketmemek
Balık, keten tohumu ve ceviz gibi yiyeceklerde bulunan Omega-3 yağ asitleri sizi havaya sokmakta yardımcıdır. Bu tip besinler testosteron, östrojen ve progesteron için yapı taşlarıdır. Ayrıca dopamin seviyesini yükseltirler ve ruh halinize iyi gelirler.

 
2# Su Tüketmemek
Susuz kaldığınızda yorgunluk, baş ağrısı, sinirlilik ve hatta vajinal kuruluk gibi sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle su cinsel sağlığınızda da etkili, unutmayın.

 
3# Zamanı Kısıtlamak
Seks yapmak için acele etmek alacağınız keyfi ortadan kaldırır. Bu nedenle seks için rutin saatleriniz olmasın. Acele etmeyin, ön sevişmenin ve seksin tadını doya doya çıkarın.

 
4# Egzersizden Kaçınmak
2008’de Florida Atlantic Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma sonucunda daha sık egzersiz ve spor yapan insanların diğerlerine göre daha fazla cinsel istek duydukları ve performanslarının da daha yüksek olduğu ortaya çıktı.

 
5# Sigara İçmek
Nikotinin hem kadınlarda hem de erkeklerde cinsel arzuyu ve performansı düşürdüğü kanıtlanmış bir gerçek.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X