Limonun Daha Önce Bilmediğiniz 4 Kullanımı

Evinizde bahar temizliği yapma zamanı geldiğine göre sizinle paylaşmak istediğimiz birkaç ufak sır var.

 

 

Limonun Daha Önce Bilmediğiniz 4 Kullanımı
Yayın Tarihi: 4.03.2016 09:46:00
Doğal bir dezenfektan olan ve kokusu ile tazeleyici bir etki bırakan limonu, herhangi bir kimyasal gerektirmeksizin ev temizliğinizde kullanabilirsiniz. Nasıl mı?
 
İşte limonun daha önce bilmediğiniz 4 kullanımı

1. Kesme Tahtanızı Dezenfekte Edin: Kesme tahtanızı sık sık temizlemeniz gerekiyor. İşte size son derece doğal bir çözüm. Tahtanızın üzerine biraz tuz dökün ve ortadan kestiğiniz limonla tuzu dağıtın. Dağıtma esnasında limonu sıkın ki suyu da iyice tahtanın zeminine işlesin. 5 dakika bekledikten sonra durulayın.

2. Doğal Bir Temizlik Solüsyonu Hazırlayın: Spreyli şişeye bir bardak sirke ve bir bardak su koyun. Karışımın içine limon dilimleri sıkıştırın. Limonların suya ve sirkeye iyice işlemesi ve solüsyonun oturması için 1-2 hafta bekleyin. Artık raflarınızdaki tozu ve camlarınızı temizleyebileceğiniz doğal bir çözümünüz var.
 
3. Mikrodalga Fırınınızı Temizleyin: Makarna veya çorba ısıttıktan sonra mikrodalga fırınınızın içine sıçramış ve yapışmış yemek taneleri görebilirsiniz. Bu taneler her kullanımla birlikte fırının duvarlarına daha çok yapışır. İşte size basit bir çözüm; Bir limonu ortadan ikiye kesin, su dolu bir kasenin içine koyun ve karışımın olduğu kaseyi mikrodalganıza yerleştirin. Fırını 1-2 dakikalığına çalıştırın. Limonlu suyun buharı fırının duvarlarına yapışıp kalmış olan tüm yemek kalıntılarını yumuşatacaktır. Size  sadece onları bir bezle almak kalıyor.
 
4. Mutfak Lavabonuzu Dezenfekte Edin: Lavabonuza biraz tuz dökün. Limonu ortadan ikiye kesin ve bir yarısı ile tuzlu bölgeyi ovun. Limon kirin yanı sıra su lekelerini de ortadan kaldıracaktır. İşiniz bittiğinde limonu -eğer varsa- öğütücüden geçirin; bu sayede onun bıçaklarını da temizlemiş olacaksınız.
Fotoğraf: Shutterstock  |  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X