L’oréal Paris, Hedeflediği Sürdür��lebilirlik Projelerini Duyurdu

L’oréal Paris, 2030 yılına kadar gerçekleştirmeyi hedeflediği sürdürülebilirlik projelerini duyurdu.

 

 

L’oréal Paris, Hedeflediği Sürdürülebilirlik Projelerini Duyurdu
Yayın Tarihi: 26.04.2021 14:04:00
L’Oréal Paris, 2030 yılına kadar gerçekleştirmeyi hedeflediği "Gelecek İçin L’Oréal, Çünkü Gezegenimiz Buna Değer" sürdürülebilirlik programını duyurdu. L’Oréal Grup'un sürdürülebilirlik hedefleri kapsamında L’Oréal Paris, her ürünü için karbon ayak izini %50 oranında azaltmayı hedeflediğini açıkladı. Ayrıca dünyadaki kadın topluluklarının faydalanacağı çevresel projelere de 10 milyon Euro katkıda bulunma sözünü verdi.
 
Çevresel sorunların farkında olan ve çözümler geliştiren L’Oréal Paris, 2030 hedeflerini kapsayan yeni sürdürülebilirlik programı “Gelecek İçin L’Oréal, Çünkü Gezegenimiz Buna Değer”i lanse etti. Yaptığı projeler ve maddi katkılarla çevreye ve kadın topluluklarına desteklerini sürdüren L’Oréal Paris, sürdürülebilirlik taahhütlerini güçlendirmek ve kadının toplumda hak ettiği yeri almasını sağlamak için önemli adımlar atmaya devam ediyor.
 
L’Oréal Paris'in Küresel Marka Başkanı Delphine Viguier-Hovasse; "Şimdi yenilik, sürdürülebilirlik ve döngüsel ekonomiye geçiş yapma zamanı. Biz konuyla ilgili çalışmalarımızı uzun zamandır geliştirerek sürdürüyoruz. 2005 ve 2020 yılları arasında fabrikalarımızın ve dağıtım merkezlerimizin karbondioksit salınımlarını %82, su tüketimlerini %44 ve atık üretimlerini %35 oranında düşürdük. Hala yapılacak çok şey olduğunu biliyoruz. Bu nedenle fark yaratacak, iklim değişikliğiyle mücadelede de rol üstleniyoruz L’Oréal Paris çok önemli bir role sahip, bu da bize güç ve olumlu değişimler için sorumluluk veriyor" dedi.
 
L’Oréal Paris gezegenin sınırlarına saygı duyarak iş modelini dönüştürüyor
 
L’Oréal Paris, döngüsel ekonomiye geçişi hızlandırmak için paketlemesini en iyi hale getirmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda; ürünlerin ambalaj ağırlıkları azaltılarak doğal kaynakları korumaya yardımcı olmak ve ürünlerin karbon ayak izlerini azaltmak için çalışıyor. 2030'a kadar marka, paket miktarının yoğunluğunu %20 azaltmayı hedefliyor. Ayrıca L’Oréal Paris bu tarihe kadar %100 geri dönüştürülmüş ve biyolojik kaynaklı plastik kullanma (veya 0 saf plastik)  hedefi ile paketlemede daha çok geri dönüştürülmüş içerik kullanmayı amaçlıyor. Bunun yanı sıra, tek kullanımlık paketlemeye alternatifler aramak, yeniden doldurma veya tekrar kullanılabilir paketler için LOOP girişimindeki bir projede yer almayı hedefliyor. Bu anlamda yeni şampuan ve saç kremi ambalajları alüminyumdan yapılacak ve web sitelerinde depozitoyla satılacak. Ürünleri kullandıktan sonra tüketiciler, paketlerini yeniden doldurmaları için L’Oréal Paris'e ileten perakendeciye geri verebilecekler.
L’Oréal Paris fabrikaları karbon salınımı, su tüketimi ve atık üretimini azaltma çabalarına da devam ediyor. 2005 ile 2020 yılları arasında L’Oréal Paris fabrikaları ve dağıtım merkezleri CO2 salınımlarını %82, su tüketimini %44 ve atık üretimini %35 azaltmıştır. Bugün L’Oréal Paris ürünleri dünyada 26 fabrikada üretilmektedir. Bu fabrikalardan 11'i zaten karbon nötrdür (aralıksız olarak %100 yenilenebilir enerji kullanılmaktadır) ve diğerleri de 2025’te bu hedefe ulaşacaktır.

Kadınları güçlendirecek programlara 10 Milyon Euro yatırım

İklim değişikliğinin öncelikli mağdurları kadınlar olduğundan, L'Oréal Paris dünya çapında kadın topluluklarının faydalanacağı 6 karbon projesi serisine 10 milyon Euro yatırım yapacağını açıkladı. Finansal desteğin yanı sıra, L’Oréal Paris, bu çalışmalarda kadınların liderliklerinin daha fazla olmasını teşvik eden özel programlar da geliştiriyor.

Gerçekler & rakamlarla L’Oréal Paris’in sürdürülebilirlik başarıları ve gelecek hedefleri
 
Ürünlerin çevre dostu tasarımları
 • 2020: Markanın yeni ve yenilenmiş ürünlerinin %93'ü, yaşam döngüsü metodolojisine göre iyileştirildi.
 • 2030: L’Oréal Paris ürünlerinin %100'ü ekolojik olarak tasarlanacaktır.
Paketleme
2020:
 • PET plastiğin %76'sı geri dönüştürülmüş plastikten yapılmıştır.
 • Elvive şampuan ve saç kremi şişelerinin tamamı %100 geri dönüştürülmüş plastikten yapılmıştır.
2025:
 • Plastiğin %50'si geri dönüştürülmüş plastik olacak.
 • %100 geri dönüştürülmüş PET'in plastiklerinin %50'si geri dönüştürülmüş plastik olacak.
 • L’Oréal Paris’in plastik ambalajlarının %100'ü geri dönüştürülebilir, yeniden kullanılabilir veya biyolojik olarak çözünebilir olacaktır.
2030:
 • Plastiğin %100'ü geri dönüştürülmüş veya biyolojik bazlı materyallerden gelecektir.
 • L’Oréal Paris ürünlerinde kullandığı ambalaj miktarının yoğunluğunu %20 oranında azaltacaktır.
Formüller
2020:
 • Ham maddeler için sürdürülebilir kaynak sağlama programlarımızdan 11,453 kişi yararlanmıştır.
2030:
 • L’Oréal Paris’in yenilenebilir ve mineral ham maddelerinin %100'ü sürdürülebilir olarak sağlanacaktır.
 • Markanın içeriklerinin %95'i minerallerden veya döngüsel işlemlerden sağlanmış yenilenebilir kaynaklı olacaktır.
Fabrikalar
2020:
 • 11 karbon nötr fabrika (26 fabrika arasından)
2025:
 • Markanın fabrikalarının %100'ü karbon nötr olacaktır.
2030:
 • Ürün başına 2016'ya kıyasla %50 daha az CO2 salınımı
   
Çevresel projeler
2025:
 • Çevresel projelere 10 Milyon Euro yatırım
 • 2025'ye kadar 88.515 ton artık karbon salınımı
 • 54 bin korunmuş hektar


Su
2030:
 • L’Oréal Paris’in fabrikalarının %100'ü "su döngüsü fabrikaları" olacaktır.
 • Marka, eksiksiz bir su gerektirmeyen saç bakım ürünleri yelpazesi sunacaktır.
   
Ulaşım
2030:
 • Nakliye ile bağlantılı karbon salınımı yoğunluğu her ürün için %50 oranında azaltılacaktır. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X