Luna Rossa Prada Pirelli Ekibinin Teknik Ortağı Oldu

Dünyanın en eski ve en zorlu uluslararası spor müsabakalarından America’s Cup mücadelesinde Luna Rossa Prada Pirelli yelken ekibinin giyeceği tüm teknik giysilerin özel araştırma, geliştirme ve üretim çalışmalarını The Woolmark Company üstlenerek, ekibin resmi teknik ortağı oldu.

 

 

Luna Rossa Prada Pirelli Ekibinin Teknik Ortağı Oldu
Yayın Tarihi: 10.08.2020 16:31:00

Yenilenebilir, biyolojik olarak parçalanabilir çevre dostu %100 doğal ve dünyanın en eski elyafı merinos yünü kullanılarak üretilen üniformaları ile Luna Rossa Prada Pirelli ekibi sosyal sorumluluk bilincinin de altını çizmiş oldu.

Luna Rossa Prada Pirelli yelken ekibinin tüm aktiviteleri ve yarışlar esnasında kullanacakları; su geçirmez ceket, rüzgarlık, yağmurluk, mont, dalış kıyafeti, t-shirt ve polo gömlekleri The Woolmark Company tarafından özel olarak geliştirilmiş merinos yünü kullanılarak üretiliyor.

Luna Rossa Prada Pirelli ekibi ile The Woolmark Company arasındaki işbirliğinin, yenilik ve teknolojiden ilham almakla birlikte yeni malzemelerin araştırılması ve sosyal sorumluluk anlayışından da esinlenen ortak bir felsefeye dayandığını belirten Prada Grup Pazarlama ve İletişim Başkanı Lorenzo Bertelli, "The Woolmark Company'nin teknik ortağımız olmasının, ekibimize daha da fazla prestij katacağından eminim” dedi.

Takım Direktörü Max Sirena ise şunları söyledi: “Fiziksel aktivitemiz oldukça zorlu, bu sebeple giydiğimiz giysiler mümkün olduğunca izotermik, elastik, nefes alabilir ve suya dayanıklı olmalı. Merinos yününün bunların hepsi olduğunu kendi üzerimde keşfettim. Merinos yün, gerçekten bir performans lifi ve aynı zamanda kesinlikle sürdürülebilir ve biyolojik olarak parçalanabilir. Yeni üniformalarımız hem bedenimizi hem de ruhumuzu iyi hissettiren harika bir sürpriz. "

Avustralyalı 60.000 yün yetiştiricisi ve bizim için Avustralya yününün bu kadar büyük ölçekte ve yenilikçi bir şekilde denizlere ulaşması ilk kezdir” diyerek sözlerini sürdüren The Woolmark Company Genel Müdürü Stuart McCullough, America’s Cup’ın her zaman en iyilerin en iyisini sembolize ettiğini belirterek en iyi tekne ve en iyi takımdan sonra en iyi elyafın da bu ekibe dahil olduğunun altını çizdi.

Luna Rossa Prada Pirelli Resmi Ceketi, seçili PRADA mağazalarında ve prada.com’da…

Luna Rossa Prada Pirelli ekibinin kişisel olarak test ettiği, The Woolmark Company’nin geliştirdiği merinos yünü kullanılan ceket; su geçirmezliğinin yanı sıra mükemmel nefes alabilirlik, nem çekebilme özelliği ile profesyonel yelken için ideal. Performansı düşürmeden aynı zamanda sürdürülebirliği de sağlayan merinos yünü kullanımıyla bu ceket, çevreye duyarlılığı da yansıtıyor.
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X