Mango'dan Sürdürülebilir Pamuktan Yapılan Yeni Denim Koleksiyonu

Tasarımlar 17 Şubat tarihinden itibaren online olarak ve mağazalarda satışta olacak.

 

 

Mango'dan Sürdürülebilir Pamuktan Yapılan Yeni Denim Koleksiyonu
Yayın Tarihi: 9.02.2020 13:45:00
80'ler ve 90'lardan esinlenen tasarımlarıyla Mango, denimin ana kahraman olduğu bir koleksiyon çıkardı. Yüksek belli modeller, yıkanmış ve hacimli görünümler denim kumaşının sonsuz alternatiflere sahip olduğunu bizlere gösteriyor. Günlük hayata en uygun seçeneklerden en cüretkarlar olanlara kadar, her tarz için kilit bir unsur olan denim; tüm dolaplarda bulunan bir giysi.
 
Moda sektöründe sürdürülebilirliğe olan bağlılığı doğrultusunda firma, sürdürülebilir pamuktan yapılmış 14 giysiden oluşan bir koleksiyon hazırladı. Kullanılan pamuğun sertifikalı üretimden geliyor olması ve denim aprelerindeki çevresel etkiyi daha da azaltan yenilikçi tekniklerin uygulanması, üretim esnasında kimyasal madde, su ve enerji tasarrufu sağlamakta. Bu sayede, doğal kaynaklar üzerindeki etki de en aza indiriliyor. Buna ek olarak, geri dönüştürülmüş lifler ve Second Chances gibi girişimler sayesinde firma, döngüsel ekonominin gelişmesine de katkıda bulunuyor.
 
Mango Take Action
 
Uluslararası moda markası, koleksiyonlarındaki sürdürülebilir liflerin oranını arttırmayı öncelikli hedeflerinden biri olarak belirledi. Bu nedenle, giysilerinde kullanılan pamuğun %100'ü 2025'ten önce sürdürülebilir kökenli olacak. Aslında, 2018 yılında firma zaten, kullandığı pamuğun %50'sinin 2022 yılına kadar sürdürülebilir olmasını bir hedef olarak belirlemiş ve aynı yıl, sürdürülebilir pamuğun küresel anlamda yetiştirilmesine verdiği desteği güçlendirmek için Better Cotton Initiative'e (BCI) katılmıştı.
 

FOTO GALERİ

FOTO GALERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X