Merve Hasman Face-to-face with İstanbul sergisi

Merve Hasman’ın Istanbul’un farklı yansımalarını fotoğrafladığı “Face-to-face with İstanbul” sergisi 02 Eylül-02 Ekim tarihleri arasında Lucca Art’da sanatseverlerle buluşuyor…

 

Merve Hasman Face-to-face with İstanbul sergisi
Yayın Tarihi: 31.08.2010 12:52:00

Lucca Art, 02 Eylül – 02 Ekim tarihleri arasında Türkiye’nin genç ve başarılı fotoğrafçısı Merve Hasman’ı “Face-to-face with İstanbul” sergisi ile konuk ediyor.

Eylül ayı boyuncu Lucca'da

Merve Hasman’ın yakaladığı birbirinden renkli ve hareketli İstanbul karelerinin hayatınıza uzanan hikayeleri, daha önce Türkiye’de hiç denenmemiş aynaya baskı yönteminin kullanıldığı ve fotoğraflara farklı bir bakış açısı katacağı sergi, Eylül ayı boyunca Lucca Artta sanatseverlerle buluşuyor.

“Face-to-face with İstanbul” sergisi için hazırladığı fotoğrafları Sarıyer, Üsküdar, Karaköy, İstinye, Beykoz, Riva, Eminönü, Ortaköy ve Rumeli Kavağı gibi semtlerde gözleri bağlı şekilde çektiğini belirten Merve Hasman fotoğrafçılığın sadece görme duyusundan ibaret olmadığını savunurken, bu sergide insanların İstanbul’un yansımalarını farklı hislerle algılamalarını da sağlıyor. Aynaya baskı yöntemiyle her fotoğrafta kişinin kendinden de bir parça bulacağı bu muhteşem sergide sanatseverleri Istanbul’la yüzleşmeye davet ediyor!
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X