Mila Kunis hamile pilatesi yapıyor

Asthon Kutcher`dan ilk bebeğini bekleyen Mila Kunis, hamile pilatesi yaparak bu süreçte de form tutuyor.

 

Mila Kunis hamile pilatesi yapıyor
Yayın Tarihi: 25.04.2014 09:12:00

Pilates zamanı! İlk bebeğine hamile olan ve karnı belirginleşen Mila Kunis, hamile pilatesi yaparak form tutuyor. Mila, Los Angeles`ta bir pilates stüdyosundan çıkarken spor kıyafeleriyle görüntülendi. Siyah tayt, yeşil tişört, sweatshirt ve spor ayakkabılarıyla gördüğümüz ünlü aktris, haftada 4 gün hamile pilatesi yapıyor. 

Hamile pilatesi nedir?
Pilates; form tutmanın en sağlıklı yollarından biri. Hatta uzmanlar hamilelikte uzman kontrolünde ve bilinçli bir şekilde pilates yapmanın hem anne ve hem de bebeğin sağlığı için oldukça faydalı olduğunu belirtiyor. Hamile pilatesine gebeliğin 12. ila 16. haftası aralığında doktorunuzun da önerisiyle başlanabilir.

Hamilelikte pilatesin faydaları neler?
Hamilelik pilatesi, bu süreçte yaşanabilecek sindirim sorunlarına iyi gelmektedir. Ayrıca bacaklarda, ayak bileklerinde, eller ve kollarda oluşabilecek ödem pilatesle rahatlatılabilir. 

Bel ağrıları ve sırt bölgesinde hissedilebilecek ağrılar da hamile pilatesiyle kontrol altına alınabilir. Pilates, hamilelikte yaşanan duygusal dalgalanmalara da iyi gelmektedir. Ayrıca hamile pilatesi bu süreçte yaşanan uyku sorunlarına iyi gelerek, anne adaylarının uykuya dalmasını kolaylaştırır. 

Ancak hamile pilatesi hakkında bimeniz gereken en önemli nokta kesinlikle doktorunuzun önerisi ve kontrolüyle, uzmanlar eşliğinde yapılması gerektiği. 
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X