Mine Kalpakcıoğlu`nun Evi InStyle Home Kasım Sayısında

Mine Kalpakcıoğlu Kandilli`deki sıcak evinin kapılarını InStyle Home`a açtı.

 

 

Mine Kalpakcıoğlu`nun Evi InStyle Home Kasım Sayısında
Yayın Tarihi: 30.10.2015 13:35:00

T.I.M.E PR’ın kurucusu, halkla ilişkiler uzmanı ve reklamcı  MİNE KALPAKÇIOĞLU, oğlu KAAN ile yaşadığı Kandilli sırtlarındaki  ikinci dereceden tarihi eser dört katlı evi görür görmez vurulmuş.  Bahçe kapısından adımını içeri attığı anda yüzünü gülümseten bu evle  Hansel ile Gretel’in masal evine ışınlanmış gibi hissettiğini anlatıyor.

Mine Kalpakçıoğlu, ikinci derece tarihi eser olarak geçen Kandilli’deki evine dokuz yıl önce taşınmış. “Benimki ilk görüşte aşk! Evi gördüğümde çikolata rengi ahşap dış cephesiyle Hansel ile Gretel’in masalından fırlamış gibiydi,” diye anlatmaya başlıyor yeşillikler içindeki evinin bahçesinde otururken.  Anne tarafından 12 kuşak Kanlıcalıymış. “Önceden Etiler’de  yaşıyordum. Mekik dokuduğum bir güzergahtı burası. Kandilli sahilinden yukarı uzanan yokuşu ve sokak üzerindeki evleri iyi bilir ve çok beğenirdim. Buraya sahile yemeğe ya da yürüyüş yapmaya gelirdim. İçimden ‘Tanrım ileride karşıma bana buradan bir ev çıkar,’ derdim. Ev değiştirmem gündeme gelince ilk baktığım lokasyon burası oldu,” diye devam ediyor anlatmaya. Emlakçının ona gösterdiği bu evi görür görmez çok beğenmiş ve hemen taşınmaya karar vermiş. “Her şey o kadar hızlı ilerledi ki sonradan evin eksik bulduğum yönlerini o sırada fark edememişim,” diye anlatıyor Kalpakçıoğlu. 

Dört katlı 320 m2’lik villanın bazı bölümlerinin yenilenmesinde mimar Nejat Yavaşoğulları’ndan destek almış. “Nejat bey, civardaki bu tarz tarihi evlerin restorasyonu konusunda uzman biriydi, ilk işim onunla bağlantıya geçmek oldu. Ev çok fazla tadilat gerektirmedi. Sadece mevcut banyolar yenilendi ve bodrum katındaki kazan dairesi baştan tasarlandı; personel, giyinme odası ve çamaşırhane gibi bölümler eklendi. Evin bahçeden girişinde salon, mutfak; üst katında kendine ait banyosu ve giyinme bölümü bulunan bir ebeveyn odası, misafir tuvaleti ve bir oda daha yer alıyor. Çatı katı ise tamamen oğlu Kaan’a göre tasarlanmış.

Evi kendi yaşam tarzına uygun olacak şekilde dekore ettiğini söylüyor güler yüzlü ev sahibesi. Salondaki çoğu mobilya buraya özel tasarlanmış. Bazıları da dede evinden gelmiş. Şöminenin üzerindeki varaklı yuvarlak ayna ve Mısır’dan çok sevdiği fildişi aksesuar gibi... Evinde düz açık renk, doğal keten kumaşlar, açık renk ahşaplar ve modern bir çizgi görmeyi sevdiğini belirten Kalpakçıoğlu, Hamptons evlerinin çizgisini kendine yakın bulduğunu söylüyor. “Amerika’da yaşarken, Hampstons’a çok giderdim. Sade ve rafine plaj evleri vardır orada. Önümüzdeki yaz burayı öyle dekore edersem şaşırmayın,” diyor ve Jack Nicholson’ın başrolde oynadığı Something Gotta Give filmindeki Diane Keaton’ın evinin, beğendiği stili yansıttığını söylüyor. Evi gezerken ilk fark ettiği şey, ahşap merdiven basamaklardaki rölyef işçiliği olmuş. “Bu eve, özel karakter katıyor kesinlikle,” diye belirtiyor Kalpakçıoğlu.

Fotoğrafların ve röportajın tamamı için InStyle Home Kasım sayısını bayinizden istemeyi unutmayın!
 
YAZI: SERRA AKAR
FOTOĞRAFLAR: VEDAT ÖZTÜRK
PORTRELER: Selİn Saral
STYLING: Zeynep Esenil

FOTO GALERİ

FOTO GALERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X