Mükemmel Bir Gün İçin 5 Dakikalık Sabah Rutini

Sabahları sadece 5 dakika ayırarak gününüzün mükemmel geçmesini sağlayabilirsiniz.

 

Mükemmel Bir Gün İçin 5 Dakikalık Sabah Rutini
Yayın Tarihi: 24.02.2016 10:56:00
Herkes güne canlı ve hazır bir şekilde başlayamaz ve o sıcacık kozadan çıkmak o kadar kolay değildir. Ancak kendinize sadece 5 dakika ayırarak içsel olarak kendinizi motive edebilir ve yeni güne hazırlayabilirsiniz.
 
Bu uygulaması kolay rutini zaman içinde alışkanlık haline getirdiğinizde en iyi gününüzü yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.
 
1. Alarmınızı kapatın (30 saniye): Alarmınızı kurmadan önce yatağınızdan uzak bir yere koyun ki sabah çaldığında kapatmak için yataktan çıkmanız gereksin. Yine de bunu gülümseyerek yapın, bu sayede hormonlarınız da güzel duygular ile harekete geçecektir. Ve kendinize, bugünün güzel geçeceğini söyleyin.
 
2. Sabah ışığının içeri girmesine izin verin (10 saniye): Perdelerinizi açın ve gün ışığıyla beyninize artık sabah olduğunun sinyalini gönderin.
 
3. Güneşi selamlayın (1 dakika): Sadece 1 dakika boyunca vücudunuzu esnetin. Vücudunuzla güneş arasında bir bağ kurun.
 
4. Meditasyon yapın (1 dakika): Gün içinde yapacaklarınızı zihninizde sıralayın ve bunların iyi geçeceği yönünde kendinizi telkin edin.
 
5. Minnettar olun (30 saniye): Ne için minnettar olduğunuzu sesli söyleyin. Güne umursadığınız, anladığınız ve değer verdiğiniz fikirlerle başlayın.
 
6. Yatağınızı toplayın (1 dakika): Yatağınızı toplamak sizi odadan çıkmanız gerektiği konusunda ikna edecektir.
 
7. Şarkı söyleyin (kalan 50 saniye): Bir uyanma şarkısı açın ve odada dans ederek bu şarkıya eşlik edin. Şarkı söylemek endorfin salgılamanızı ve doğal olarak modunuzun yükselmesini sağlayacaktır.
Fotoğraf: Shutterstock  |  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X