Muzipo Kids’te Çocuklar Hareket Ederek Kodlama Öğreniyor

Çocukların kendi potansiyellerini keşfetmelerini sağlayan, zihinsel ve fiziksel gelişimlerini destekleyen MuziKOD programı, yepyeni versiyonu ile tüm Muzipo Kids merkezlerinde şimdi çocukları bekliyor. Çocukların çoklu zekâ becerilerini ve gelişimini destekleyen hareket odaklı programda; dikkat, konsantrasyon ve odaklanma sürelerinin de artmasını hedefliyor.

 

 

Muzipo Kids’te Çocuklar Hareket Ederek Kodlama Öğreniyor
Yayın Tarihi: 1.03.2019 00:00:00
Türkiye’de ilk kez Muzipo Kids merkezlerinde faaliyete geçen MuziKOD programı, çocuklara kodlamanın temel mantığını hareket ettirerek öğretiyor. Kodlama ve algoritma ile çocuklar problemlere farklı yönlerden bakıp çözümler üretebilmenin yanı sıra sistemli ve yaratıcı düşünebilme becerilerini de geliştiriyor. Uzmanlara göre çocuklar algoritma mantığını kavradıklarında her şeyin belirli bir düzen içerisinde gerçekleştiğini kolayca kavrayabiliyor. Bu doğrultuda oluşturulan ve içeriği Muzipo Kids’in alanında uzman kadrosu ve danışman kadrosu tarafından hazırlanan programla; çocukların fiziksel, zihinsel ve sosyal becerilerinde gelişim sağlanması amaçlanıyor.
 
Hareketli ve eğlenceli matlar aracılığıyla, çocukların psiko motor gelişimini desteklerken aynı zamanda; dil gelişimini, dikkat koordinasyonunu, yoğunlaşma ve odaklanma sürelerini arttırmayı hedefleyen MuziKOD için size en yakın Muzipo Kids merkezine gidebilir ve ayrıntılı bilgi isteyebilirsiniz.
 
 

FOTO GALERİ

FOTO GALERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X