Myras ile gözler üzerinizde

Saltanat sembolü taht askıları MYRAS`la yeniden hayat buldu

 

Myras ile gözler üzerinizde
Yayın Tarihi: 2.09.2010 14:37:00

Osmanlı döneminde taht askıları, "saltanat"ın sembolüydü. Kıymetli taşlarla süslenerek  tahtın görkemini de artıran taht askıları Osmanlı İmparatorluğu Hazine Koleksiyonu içinde bugün Topkapı Sarayı’nda sergileniyor ve en dikkat çeken eserler arasında yer alıyor.   

Atasay Tasarım Ekibi, saray kuyumcuları tarafından altın, yakut, zümrüt, firuze ve inci kullanılarak tasarlanan taht askılarına, Moda Tasarımcısı Özlem Süer danışmanlığında ve Özgül Sokullu koordinatörlüğünde hazırladığı MYRAS “İmparatorluk Kadınları” Koleksiyonu’nda adeta yeniden hayat verdi.  

Sultan 1. Ahmet’ten Kanuni Sultan Süleyman’a kadar çok sayıda Osmanlı hükümdarının kullandığı, altın ve değerli taşlarla bezenmiş taht askılarından esinlenilerek tasarlanan MYRAS “İmparatorluk Kadınları” Koleksiyonu’nda yer alan gerdanlıkların ihtişamı ile gözler üzerinizde olacak.  

Bizans İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluğu’nun saraylarının yanı sıra, yüzyıllar boyunca adlarından söz ettiren imparatorluk kadınlarına yeniden hayat veren MYRAS 2010 “İmparatorluk Kadınları” Koleksiyonu’yla buluşmak için Türkiye’nin 120 noktasındaki Atasay Mağazaları’ndan birine uğramanız yeterli.

 

 

Haber: Pemra G. Abasıyanık  |  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X