Nikah şekerlerinizi farklılaştırın

Onlarca yıldır süregelen nikah şekeri geleneğimiz henüz rafa kalkmış değil ama artık nikah şekeri deyince aklımıza illa ki şeker gelmemeli! Yeni nikah şekerleri şekersiz!

 

 

Nikah şekerlerinizi farklılaştırın
Yayın Tarihi: 22.07.2015 12:09:00

Konuya böyle bir giriş yaptık; fakat artık nikah şekerleri şekersiz diye bir kural tabii ki yok! Sadece alternatif fikirler çoğaldı. Biz de sizleri yeni gelişmelerden haberdar etmek adına böyle bir içerik oluşturduk.

Öncelikle sukulentlerden başlayalım. Böyle bir akım çıktı çıkalı çiçekçiler de çoğaldı, workshoplar da! Sukulent denilen şey aslında `etli bitki` olarak tanımlanıyor. Fakat bu sukulentler sadece buket veya saksı çiçeği için değil, nikah şekerine de alternatif olarak kullanılıyor. Tam da bu yüzden konuyu sukulentlerden açtık. Bakınız yanda gördükleriniz birer nikah şekeri.. Üstüne ister isimlerinizi, ister tarihi, isterseniz de esprili bir mesaj yazın; orası size kalmış. Bu modern nikah şekerleri son zamanlarda çok revaçta, bizden söylemesi! (Ürün: Bee Design and Flowers)

Damatları da unutmadık! 

Sizin için nikah şekerlerini incelerken farklı birkaç fikir daha bulduk. Bunlardan biri damatlar için yaka iğneleri.. Aslına bakarsanız damat ve sağdıçları için desek daha doğru olur. Gelin ve nedimeleri için o kadar fazla şey var ki, damat tarafı da eksik kalmasın istedik. Siz de modern bir düğün istiyorsanız, bu fikri uygulayabilirsiniz! Erkek tarafı takmak istemez ise o ayrı tabii.. 

Nedimelere de birkaç öneri..

Nedimeleri, yani yakın arkadaşlarımızı süslemeyi zaten seviyoruz. Bunun için her gün yeni bir fikir de ortaya atılıyor. Biz de, sizin de aşina olduğunuz birkaç öneriyi, yine de sizinle paylaşmak istedik..
 
Saça takılan çiçekli taçlar, çoğu kızın hoşuna giden güzel bir aksesuar; Musevi geleneklerinde gördüğümüz kilise merasiminden de esinlenerek çıkan bu fikir, gelinler tarafından da oldukça benimsendi. Naif bir görüntü yaratan bu taçların yanı sıra, kola takılan bileklikler de aynı şekilde gelinlerin tercih ettiği bir aksesuar haline geldi. Gelinin yakın kız arkadaşları olduğunuzu belli etmek için kolunuza taktığınız, tülden, çiçekli bileklikler de göze güzel gelen bir nedime aksesuarı olarak listeye eklenebilir. 
 

Bir diğer fikir ise ayakkabılara takılan süsler. Biz bunu daha önce duymamıştık; fakat yeni bir fikir, uygulamak isteyen olabilir.. 

Nedimelerin hepsi nude ayakkabılar tercih etmeli diye bir şey tabii ki yok, fakat muhtemelen daha hoş bir görüntü yaratacaktır. Eğer siz de uygulamak isterseniz, pastel tonlardan gidebilirsiniz. Hatta hepsi aynı renk olacak diye bir sınırlama yapmanıza da gerek yok. Açık pembe, açık mavi, uçuk bir sarı, üzerine takılan bir ponponla veya herhangi bir kurdeleyle de farklı bir görüntü yaratabilirsiniz! (Fotoğraf: Martha Stewart Wedding)
 
Konumuza dönecek olursak, fotogalerimizde sizler için çeşitli nikah şekerleri mevcut.. İster eski geleneği bozmayın, drajeleri kullanın; ister cupcake, isterseniz de daha çılgın bir fikir olarak konuklarınıza reçel hediye edin.. Karar sizin.. 

FOTO GALERİ

FOTO GALERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK

EN POPÜLER DÜĞÜN HABERLERİ
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X