Nike Air Force One efsanesi

Nike’ın “Platform”unda “Air Force One” efsanesi yeniden canlanacak.

 

Nike Air Force One efsanesi
Yayın Tarihi: 20.08.2010 13:17:00

Nike, tasarladığı “Platform” projesi kapsamında, 1-3 Eylül tarihleri arasında gerçekleştireceği etkinliklerle, basketbolu İstanbul’un gündemine taşımayı amaçlıyor.

Nike’ın “Air Force One” efsanesi!

İstanbul’un kültürel mirasında çok önemli bir yer tutan Haliç’teki tarihi Camialtı Tersanesi’nde düzenlenecek etkinliklerde; basketbol, tasarım, sanat, müzik, dans ve moda İstanbullularla buluşacak. Proje kapsamında ayrıca Nike’ın “Air Force One” efsanesi, ünlü tasarımcıların yorumuyla yeniden canlanacak. 1939 yılında inşa edilen Camialtı Tersanesi, ilk kez bu tarz bir etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Camialtı Tersanesi için, Platoon Kunshtalle gibi dünyaca ünlü projelere imza atan sanatçı Jiwon Baik tarafından özel bir tasarım yapılacak. Etkinlik kapsamında, Nike’ın “Original Basketball Force” serisinin ikonik modeli Air Force One; Baran Baran, Derin Sarıyer, Eray Makal, Erdem Akan, Emel Kurhan, Hakan Yıldırım, Koray Birand, Lastik Pabuç, Murat Türkili’nin farklı yorumlarıyla yeniden hayat bulacak. Ayakkabı tarihinin en beğenilen ve hatırlanan modeli Air Force One’ın yeni yorumları açılacak sergide görülebilecek.

Tersanede kurulacak basketbol sahası 2 Eylül tarihinde New York City All Star 19 yaş altı takımı ve Efes Pilsen 19 yaş altı takımı arasında yapılacak dostluk maçına ev sahipliği yapacak. Aynı günün akşamında Bora Uzer, Mert Önal, Alp Ersönmez ve Can Çankaya’dan oluşan Kangroove grubu farklı yorumlarıyla izleyicilere eşsiz bir konser keyfi yaşatacak.
Etkinliğin son günündeyse Madonna’nın Türk dansçısı Yaman Okur, dans tutkunlarına özel bir workshop düzenleyecek.

Haber: Trendus  |  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X